İnternet Hizmetleri 05 EYLÜL 2014 / 10:36

Gizlilik Kontrolü tamamen kullanıcının elinde

2014’ün başlarında insanların paylaşımlarını kimlerin gördüğü üzerinde tam kontrole sahip olabilmeleri için yeni Gizlilik Kontrolü özelliğini kullanıma sunan Facebook, Gizlilik Kontrolü’nü küresel çapta, Facebook’u masaüstünde kullanan kullanıcılarına da açtı.

Gizlilik Kontrolü’nü kullananlar; paylaşımlarını kimin görebileceğini, hangi uygulamaları kullandıklarını ve profillerindeki temel bilgilerin gizliliğini kontrol edebiliyorlar. Bu kontrollere menüden erişilebiliyor. Ancak buna ek olarak Facebook, Haber Kaynağı’nı ziyaret edenlere de konuyla ilgili öneriler sunmaya başladı.

Gizlilik Kontrolü, Facebook’un kullanıcılara ihtiyaçları olduğu anda kontrol vermeye yönelik çalışmalarının bir ayağı. Bu özellik, kullanıcıların istedikleri kitle ile paylaşım yaptıklarından emin olmalarını sağlıyor. Şimdiye kadar Gizlilik Kontrolü’ne giriş yapan her dört kişiden üçü tüm basamakları tamamladı. Bu basamaklar arasında paylaşımları kimlerin görebileceği, iletişim bilgileri, eski uygulamaların kaldırılması ve profil bilgilerinin güncellenmesi yer alıyor.

Öte yandan Facebook, Gizlilik Kontrolü ile ilgili geri dönüşleri takip edeceğini, bunlar ışığında gerekli iyileştirmelerin yapılacağını bildirdi.

Konuyla ilgili blog yazısına Facebook Basın Odası’ndan ulaşılabiliyor: http://newsroom.fb.com/news/2014/09/privacy-checkup-is-now-rolling-out/

 
ETİKETLER : Facebook
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun