İnternet Hizmetleri 10 OCAK 2017 / 14:53

Facebook Videolarında Reklam Dönemi Başlıyor

Facebook, getireceği yeni güncelleme ile videolara reklam yerleştirecek. Son kullanıcıları pek de mutlu etmeyecek bu yeniliğin video içerik üretenler için müjde niteliğinde olabilir.

 

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook, videolarda reklam dönemi başlatıyor. Artık Facebook’ta izleyeceğiniz videoların ilk 20 saniyesinden itibaren reklam bölümleri etkinleşecek. Son kullanıcının hoşuna gitmeyeceği aşikar olan bu uygulamanın hem içerik üreticilere hem reklam vermek isteyenlere hem de Facebook’a büyük getiri sağlayacağa benziyor.

Öyle ki reklam verenler, hedefledikleri kitleye ve hedefledikleri video içeriğin arasına reklam verebiliyor olacak, bunun yanında içerik üretenler Facebook’un reklam verenlerden aldığı bütçenin yüzde 55’ine sahip olacak.

Uygulamanın büyük oranda YouTube’a benzediği aşikar. Asıl düşündürücü olan nokta ise video havuzu bu denli dolu olan Facebook’un günde 100 milyon saatlik video oynatmasına rağmen bu uygulamaya bir hayli geç başlaması.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun