İnceleme 28 ŞUBAT 2016 / 15:29

Tunçmatik Powertube 2 inceleme

Şarj problemi yaşayanlara taşınabilir batarya.

Artık sadece akıllı telefonlarımızın değil, daha farklı cihazlarımızın da şarjlarıyla uğraşmak durumundayız. Bluetooth kulaklıklar, bluetooth hoparlörler, akıllı saatler ve daha pek çok taşınabilir cihaz, neredeyse günlük olarak şarj edilmeye ihtiyaç duyuyor. Fakat hepsini sürekli olarak şarj etmemiz elbette ki mümkün değil. Özellikle seyahate çıkıldığında veya uzun yola gildiğinde ortaya çıkan şarj problemlerinin üstesinden gelen en iyi cihazlar olan taşınabilir şarj ünitelerine bir model de Tunçmatik'ten geliyor: Powertube 2.

Şık ve derli toplu

Oldukça hoş bir görünüme sahip olan Powertube, her iki tarafında yer alan turuncu çizgili kısımlarında kauçuk malzeme kullanmayı tercih etmiş. Böylece ürün, elde tutulurken kaymıyor. Cihazın büyüklüğü hemen hemen iPhone 5 kadar. Fakat oval yapısından dolayı çok daha kalın bir şekilde. 160 gram ağırlığındaki ürün, ön tarafında uyarı LED'leriyle beraber bir açma kapatma tuşunu barındırıyor. LED aydınlatması, cihazın kalan şarj durumuna göre ve o an şarj olup olmaması durumlarına göre farklı renklerde ışıldayarak kullanıcıya bilgi veriyor.

Tümleşik kablolar

Ürünü diğer şarj ünitelerinden farklı kılan yönü, tümleşik Lightning ve micro USB bağlantılarını üzerinde tümleşik olarak barındırıyor olması. Yan tarafındaki kauçuk kısımları dışarı doğru çektirerek bu kablolara kolaylıkla erişebiliyoruz. Bir tarafında micro USB, diğer tarafında Lightning (iPhone'lar, iPod'lar ve iPad'ler için) kablosu yer alıyor. Bu tümleşik kabloların hem avantajı, hem de dezavantajı bulunuyor. Avantajı, yanımızda ekstra kablo taşımaya gerek kalmadan, sadece Powertube'ü çantamıza atarak istediğimiz zaman şarj edebilmemiz. Eğer telefonunu çantasında taşıyan biriyseniz, çanta içerisinde ekstra kablo karmaşası istemeyebilirsiniz. Powertube'ün yaklaşık 10 cm'lik kabloları işinizi fazlasıyla görecektir.

Diğer taraftan eğer "şarj cihazım cebimde / çantamda, telefonum elimde" insanıysanız, 10 cm'lik şarj kabloları işinizi görmeyecektir. Gece yatarken telefonu şarja takıp çeşitli sitelerde gezinmeyi tercih eden biri olarak 10 cm'lik kablo tasarımının ilgimi çekmediğini belirtmeliyim. Tabii bu tamamen tercih meselesi. Eminim ki yanında ekstra kablo taşımak istemeyenlerin sayısı, kısa kablodan şikayet edeceklerden daha fazladır. 

6000 mAh kapasite

Cihazın içerisinde 6000 mAh gücünde bir Samsung batarya bulunuyor. Bu batarya ile güncel iPhone'ları (6 / 6S) yaklaşık 3'er kere şarj etmek mümkün. Android telefonlar için ise 2'şer kere dememiz doğru olabilir. Tunçmatik'in bu taşınbilir şarj cihazı, yaklaşık 140 TL fiyat etiketine sahip.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun