Hukuk 04 MART 2013 / 15:45

Samsung'un ödeyeceği bedel 598 milyon dolara indi

Samsung'un tazminatı 598 milyon dolara indi

Apple ve Samsung arasındaki patent davalarında, işler Samsung lehine gelişmeye başladı. Samsung’un Apple’a ödemesi gereken yaklaşık 1 milyar dolarlık tazminat, Apple’ın yeni taleplerinin reddedilmesi sonucu 598 milyon dolara düşürüldü. ABD’de görülen Apple-Samsung davasında jüri Samsung’un Apple’a yaklaşık 1 milyar 50 milyon dolarlık tazminat ödemesine karar vermişti. Bundan yaklaşık bir ay sonra Apple yeni gerekçeler öne sürerek tazminatın 707 milyon dolar artırılmasını talep etmişti. Apple’ın taleplerini gözden geçiren ve yeni bir karara varan Hakim Lucy Koh, Apple’ın alacağı tazminatı neredeyse yarı yarıya azalttı.

Hakim Koh’un aldığı yeni karara göre Samsung Apple’a 598 milyon dolar tazminat ödeyecek ve Samsung ürünlerinin 14’ünü kapsayan yeni bir dava duruşması açılacak. Koh yaptığı açıklamada, jürinin tazminat miktarını belirlemesine temel oluşturan hukuki teoride mahkeme heyeti tarafından müsaade edilemez bir açık belirlendiğinin altını çizdi.

Yeni duruşmanın tarihi henüz açıklanmazken, kulislerde davanın seyrinin Samsung lehine gelişmeye başladığı ve ödenecek tazminatın daha da azalabileceği konuşuluyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : apple patent samsung
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun