Hukuk 24 KASIM 2014 / 14:00

Samsung-Nvidia krizi büyüyor

Samsung ve Nvidia arasındaki kriz giderek büyüyor. Samsung’un Nvidia’nın kendilerine ait 6 patenti kullandığı yönündeki iddiaları ile başlayan süreç devam ediyor. Samsung, son olarak Nvidia’nın Tegra K1 test tablolarındaki raporları gerçeği yansıtmadığı gerekçesiyle Nvidia’yı ITC’ye şikayet etti.

Apple ile ABD dışındaki ülkelerdeki patent davalarını sonlandırma kararı alan Samsung, oluşan dava açığını Nvidia ile kapatmaya kararlı görünüyor. Kendilerine ait 6 adet patenti izinsiz olarak kullandığını iddia eden Samsung, Nvidia’yı ürünleri hakkında gerçekdışı test raporları hazırlamakla suçluyor. ITC’ye bu konularda şikayette bulundu.Yapılan başvuruda, Nvidia’nın GeForce GPU'larının ve Tegra çiplerinin ithalatının yasaklanmasını talep eden Samsung bu işin peşini bırakmaya pek de niyetli görünmüyor.

Samsung'un Nvidia GeForce GPU ve Tegra çiplerinin toplatılması ve ithalatının engellenmesi yönündeki talebiyle birlikte, üreticiler beklemeye geçerken, iki şirketten de konuyla ilgili net bir açıklama gelmedi. Özellikle Nvidia çipsetlerini kullanan şirketler, Samsung ve ITC'den gelecek açıklamayı beklemeye başladılar.

Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

 
ETİKETLER : nvidia samsung
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun