Hukuk 15 ŞUBAT 2016 / 09:00

Apple'a mahkeme yolları göründü

Apple, yeni bir patent davası ile karşı karşıya.

Yeni nesil akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız 3D Touch teknolojisi, Apple'ın başını ağrıtacak gibi görünüyor. Önümüzdeki Mart ayında iPhone ailesinin yeni üyelerini tanıtmaya hazırlanan Apple, Immersion adlı şirketin itirazı ile beraber yeni bir patent davası ile karşı karşıya kaldı.

Yaptığı basın açıklaması ile Apple'ın 3D Touch teknolojisinde kendilerine ait üç patentini ihlal ettiğini savunan Immersion, bu noktada Apple'ın kendilerine tazminat ödemesi gerektiğini savunuyor. Şirket, bahsi geçen patentlerin kendileri tarafından koruma altına alındığını ifade etti. Bilindiği gibi Immersion daha önce HTC, Sony ve Google ile de benzer problemler sebebiyle mahkemelik olmuştu.

Apple'dan patent ihlali sebebiyle oluşan zararların karşılanmasını ve tazminat ödenmesini isteyen Immersion'ın ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleyeceğini ise zaman gösterecek. Konuyla daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun