Hizmet 05 NİSAN 2016 / 15:29

Zipline Ruanda'da ilaç teslimatına başlıyor

Drone ile sevkiyat işine Zipline da giriyor. Şirket, Ruanda’da ilaç ve kan teslimatı gerçekleştirerek bölgenin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

İnsansız hava araçlarına olan ilgi arttıkça, bu araçlara yapılan yatırım da aynı oranda artıyor. Bu bağlamda inşa Zipline’ın drone hamlesi, Afrika'nın en yoksul ve açlıkla boğuşan ülkeleri arasında yer alan Ruanda'ya ilaç olacak. 

Bölgedeki yolların bozuk oluşu, ve ulaşım ağının da son derece yetersiz olması sebebiyle kıtanın kırsal bölgelerine ilaç, kan ve temel gıda maddelerinin ulaştırılması oldukça zor olabiliyor. Bu iş için biçilmiş kaftan olan drone'lar, gelişmiş kargo ve manevra kabiliyetleri sayesinde kıtadaki fiziksel zorluklardan etkilenmeden temel ihtiyaçları kırsallara ulaştırabilecek. 

The Verge'de yer alan habere göre, Ruanda ile drone ile ilaç ve kan sevkiyatına başlayacak olan Zipline, hükümetten de aldığı destekle birlikte ilerleyen süreçte başka ülkelerde de temel ihtiyaçlar, kan ve ilaç özelinde sevkiyatlar gerçekleştirecek. Hastaneler ve sağlık merkezlerine kurulan sistem üzerinde hazırlanan ihtiyaç listeleri Zipline’a iletilirken, listede hazırlanan ihtiyaç malzemeleri drone’lar ile sağlık merkezlerine hastanelere ulaştırılacak. Zips adını taşıyan drone’lar, 1,3 kg yük taşıyabildikleri gibi tek şarjla 120 km yol katedebiliyorlar. 
 
ETİKETLER : zips zipline drone
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun