Hizmet 05 ARALIK 2014 / 11:05

Vodafone Türkiye'den engelli bireylere yüzde 43 indirim geldi

Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında toplumsal gelişim için sosyal yatırımlar gerçekleştiren Vodafone Türkiye, engellilerin toplumsal hayata tam ve eşit bir biçimde katılımına verdiği desteği sürdürüyor. Geçtiğimiz sene Vodafone Türkiye’nin engelliler adına verdiği tüm ürün, hizmet ve projelerinin tek çatı altında topladığı “Düşler Kulübü” programı kapsamında, mobil teknolojilerle engelleri aşma yolunda yenilikler devam ediyor. Yeni kampanya ile daha önce engellilere sunulan ve Türkiye’de bir ilk olan Özel İletişim Vergisi’nde yaptığı yüzde 25’lik indirim, Vodafone RED tarifelerinde yüzde 43’e yükseltildi. Böylece tarifelerdeki KDV ve ÖİV kadar indirimi Vodafone engelli abonelerin yerine üstlenmiş oldu. 2008 yılından bu yana engelli ve sosyal dezavantajlı bireyleri toplumla bütünleştirmek hedefiyle faaliyet gösteren ve Düşler Akademisi Kaş merkezi ile erişim alanını artıran Düşler Akademisi projesiyle ise bugüne kadar yaklaşık 3500 engelli bireyin toplumsal hayata eşit katılımı sağlandı.Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel şu şekilde konuştu:

“Vodafone Türkiye olarak çifte sorumluluk anlayışıyla, ticari faaliyetlerimiz kadar sosyal sorumluluklarımızı da önceliklendiriyoruz. Türkiye Vodafone Vakfı aracılığıyla, ülkemizde sosyal sorumluluk alanında fikir önderliği yapıyoruz. Sosyal hayatın olanaklarından yeterince faydalanamayan veya ekonomik hayatta varlık gösteremeyen bireylerin önündeki engelleri kaldırarak, toplumsal değişimin ve gelişimin öncüsü olma amacıyla önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bugüne kadar 3,5 milyon insana dokunduğumuz Türkiye Vodafone Vakfı'nın odak alanlarından biri engelli bireyler. Engelli olmanın, insan olma halinin doğal bir parçası olduğuna inanıyor, onları topluma kazandırmak için çalışıyor, onların hayatlarını kolaylaştıracak ürünler ve servisler hayata geçiriyoruz. Bu bakış açısıyla verdiğimiz tüm ürün, hizmet ve projelerimizi 'Düşler Kulübü' çatısı altında topladık. Bu kapsamda Sosyal Hayata Erişilebilirlik, Ekonomiye Katılım ve Kişisel Gelişim, Teknolojiye Erişim olmak üzere 3 ana alana odaklanıyoruz. 2008 yılında engelli vatandaşlarımızı toplumla bütünleştirmek hedefiyle hayata geçirdiğimiz Düşler Akademisi çatısı altında, yaşamlarında büyük açılımlar yaratacağına inandığımız sanat gibi güçlü bir aracı kullanarak, öncelikle kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağladık ve bugüne kadar yaklaşık 3.500 engelli gencimizin kültür, sanat ve spor aracılığıyla sosyo-ekonomik hayata katılımlarına destek olduk. Türkiye’de ilk ve tek olan ÖİV indirim kampanyamızı da bir adım ileri taşıyarak, engelli bireylerin mobil teknolojilere erişimini daha da kolaylaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

“Teknoloji Hayatın Hizmetinde” vizyonuyla mobil teknolojileri sosyal ihtiyaçlara cevap vermek için kullanan Vodafone Türkiye, bu bakış açısıyla engelliler adına verdiği tüm ürün, hizmet ve projelerini “Düşler Kulübü” programı altında topladı. Düşler Kulübü altında, Düşler Akademisi projesi dışında, mobil teknolojilerle engelli bireylerin sosyal hayata erişimini kolaylaştıran uygulamalar da mevcut:

· “Engelsiz Dünya” mobil uygulamasıyla, yakın çevredeki yerlerin fiziksel erişilebilirlik durumu görüntülenebiliyor ya da değerlendirilebiliyor.

· “Engelli Mobil İş Havuzu” ile, iş ilanları ve faydalı bilgiler Düşler Kulübü üyelerinin cebine kısa mesajla ulaşıyor.

· Düşler Kulübü üyeleri, “Fatura Öğrenme Servisi, Sesli Abonelik Sözleşmesi, İşitme Anons Servisi, Neredeyim Servisi, Yakınım Nerede Servisi ve Sesli Bilgilendir Servisi” sayesinde mobil teknolojilere daha kolay ve eşit erişiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun