Hizmet 04 EYLÜL 2015 / 09:49

VMware yeni çözümlerini duyurdu

VMware, VMworld 2015 etkinliğinde uygulama dağıtımı ve cihaz yönetimi alanında son kullanıcıya yönelik en güncel geliştirmeleri duyurdu.VMware’in son kullanıcıya yönelik BT çözümleri, VMware müşterilerinin geleneksel istemci/sunucu teknolojilerinden, kullanıcı cihazları arasında kesintisiz erişim, çeviklik ve güvenlik sağlayan mobil/bulut teknolojilerine geçişte köprü görevi görüyor. Aynı zamanda kurumsal mobiliteyi etkinleştirmek isteyen işletmeler için mevcut sistemleri kısa sürede Microsoft Windows 10’a yükseltme konusunda işletmelere yardımcı oluyor. Bu sayede VMware müşterileri, tümleşik son kullanıcı yönetiminde tüketici beklentilerine uygun bir sadelikle platform heterojenliği ve hızlı uygulama dağıtımı kolaylığı elde edebiliyorlar.

“Project A2”

VMware’in VMworld 2015 etkinliğinde tanıttığı, uygulama dağıtımı kolaylığına dair en önemli teknoloji önizlemelerinden biri Project A2 oldu. Project A2, Windows yönetimini yeniden tanımlıyor ve uç noktası yönetimi yerine uygulama yönetimine odaklanan yepyeni bir yaklaşıma sektörde öncülük ediyor.

Windows 10, mobil/bulut odaklı tasarımı nedeniyle sektörde köklü değişimleri tetikleyecek. Yeni işletim sistemine geçiş yapan işletmeler, sektörde VMware AirWatch öncülüğünü yaptığı, uygulama dağıtımı ve yönetiminde mobil odaklı yeni bir yaklaşım benimsemek durumunda kalacak. Bu gelişmeler doğrultusunda tasarlanan Project A2, masraflı ve karmaşık sistem yükseltme süreçlerini bir kenara bırakarak yeni “VMware App Volumes” uygulama dağıtım teknolojisiyle desteklenen AirWatch kurumsal mobilite yönetimini (EMM) devreye sokuyor. Böylece Windows 10’un kurum bazında benimsenmesine yardımcı olacak ve Windows PC’ler ile uygulamaların güncellenmesi için gereken tüm aşamaları hızlandıracak.

VMware Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler, “İşletmeler kurumsal mobiliteyi her geçen gün daha fazla benimsiyor ve yatırımlarını kurumsal mobiliteye kaydırıyorlar. Bu da mevcut teknolojilerde köklü bir değişime yol açarken, aynı zamanda kurumsal süreçlerde dönüşüm gerekliliğini ortaya koyuyor. Biz de VMware olarak inovasyona odaklanarak sektör lideri Son Kullanıcı Çözümleri ürün portföyümüz ile müşterilerimizin mobil/bulut çağına geçiş sürecini kolaylaştırıyoruz. Çalışan verimliliğinde son kullanıcıyı hedef alan çözümlerimiz, çalışanların her an, her yerden kesintisiz bir biçimde içeriğe ve uygulamalara erişimini sağlıyor. İş dünyasında çeviklik, esneklik ve güvenlik, yeni geliştirdiğimiz özellikler sayesinde müşterilerimizle çok yakında buluşacak” diyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun