Hizmet 03 MART 2016 / 14:12

Uber ve Ola Hindistan'da motor servisine başlıyor

Uber ve Ola Hindistan'da vereceği motor kiralama hizmetiyle trafik sorununun önüne geçmeyi amaçlıyor.

Hindistan oldukça kalabalık olan nüfusuna paralel olarak trafik konusunda büyük problemler yaşayan bir ülke. Ülkenin en kalabalık yerleşim birimleri arasında yer alan Bangalore'da motor kiralama servisi vermeye başlayacak olan Uber ve yerel rakibi Ola, trafik sorununa kısmi de olsa çözüm getirmek istiyorlar.

Geçtiğimiz ay Tayland'da benzer bir motor kiralama hizmetini hayata geçiren Uber, Bangalore'da başlattığı UberMoto hizmetini ilk etapta şehrin merkezi yerleriyle sınırlı tutarken, ilerleyen süreçte önce Hindistan'da yer alan diğer şehirlere daha sonra da diğer ülkelere sunmayı planlıyor. Uber, kiralanan motorlar ile birlikte kask ve diğer motor ekipmanlarını da kullanıcılara sunuyor.

Lyft ve Tiger Global tarafından desteklenen ve 4 yıllık bir geçmişe sahip olan Ola, Uber'in aksine Bangalore'un tamamında sunduğu motor hizmetiyle, Uber'le rekabete girmeye hazırlanıyor. Konuyu Ola adına değerlendiren Anand Subramanian, Hindistan'ın en popüler ulaşım seçenekleri arasında motor kullanımı zirvede yer aldığı dile getirirken, şirket olarak vatandaşların hayatlarını kolaylaştırma amacıyla bu hizmeti vermeye başladıklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.