Hizmet 26 OCAK 2015 / 10:41

Türkiye turizmde atılım yapmaya hazırlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin ‘Turizmde Markalaşma’ sürecinde öncü olan “Turkey:Home” kampanyasının değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Hızla artan küreselleşme ile birlikte ülkelerarası bir rekabet haline gelen turizm dünyasında, Türkiye’nin hakettiği yeri alması için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turkey:Home projesi hayata geçirildi. Bu kampanya ile birlikte, Türkiye’nin turizm alanında oluşturduğu algı ve marka imajı, hazırlanmış bir plan ile profesyonel bir ekip tarafından yönetiliyor.

Türkiye’nin uzun yıllar kullanabileceği, dünyanın her yerinde olumlu ve sıcak hisler uyandıran ve Türkiye’nin kolaylıkla sahiplenebileceği stratejik bir kavram olan “Home”, kampanyanın ana temasını oluşturuyor. Tarih boyunca onlarca uygarlığa ev sahipliği yapan ve misafirperverliği ile tanınan insanların vatanı olan ülkemiz, ev ve yurt kavramları ile özdeşleştirilerek turizm dünyasında hedeflediği algıyı yaratıyor.

Türkiye dünya sıralamasında 5. sıraya yerleşti

"Turkey:HOME" tanıtım kampanyası, dünyanın en önemli noktalarında kullanılan gazete, dergi ve açık hava reklamları gibi geleneksel mecralara ek olarak, çok kapsamlı bir dijital ve sosyal medya kampanyasını da içeriyor. Geç dâhil olduğu bu yolda Türkiye, tüm sosyal mecralar göz önüne alındığında, 1,5 milyon takipçi sayısını geçerek dünyada 5. sıraya yerleşti.

23 Ocak Cuma günü Çırağan Sarayı’nda yapılan tanıtım toplantısında konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun şu sözleri kaydetti:

“Sizlerin de bildiği gibi, turizm ekonomik kalkınmadan kültürlerarası diyaloğa, teknolojik gelişmeden çevre ve tarihi mirasın korunmasına, uzlaşma kültürünün yayılmasından dünya barışına kadar pek çok alanda insanlığa büyük katkılar sağlayan bir sektördür.

Marka olmak kalplere ve dolayısı ile insanlara ulaşabilmektir. Bu nedenle, Bakanlığımızca 2014 yılında başlatılan ülkemizin markalaşma projesini ülkenin tüm kurum ve kuruluşlarının, sektörümüzün ve hatta fertlerinin desteklemesi gerekmektedir. Çünkü insanlar seyahat ettikleri yerden çok gittikleri yerdeki insan hikâyelerini anımsamaktadır. 2023 hedeflerimizle turizmin vizyonuna hizmet eden ve ülkemizin markalaşma projesi olan Turkey:Home kampanyamıza diğer kurumlarımızın, özel sektör şirketlerimizin, siz değerli sektör temsilcilerimizin ve basın mensuplarımızın ve elbette halkımızın desteğini ve katılımını bekliyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun