Hizmet 01 EKİM 2015 / 11:45

Türkiye’de ilk kez sabit hatlar cebe taşınıyor

Vodafone, başta KOBİ’ler olmak üzere tüm işletmeleri aylık ortalama 150 TL’ye varan sabit telefon masrafından kurtaracak yenilikçi bir çözüme imza attı.Vodafone Türkiye, kurumsal müşterilerine özel olarak sunduğu yenilikçi çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Vodafone Red Business tarifeleri kapsamında sunulan “Vodafone Tek Telefon” servisi ile Türkiye’de ilk kez sabit hat ile cep telefonu birleştiriliyor. Sabit telefon cihazı ve kablolamaya gerek olmadan, işletmelerin sabit telefon numaralarına gelen aramaların mobil telefonlara iletilebilmesini sağlayan “Vodafone Tek Telefon” servisinden Vodafone Red Business hattına ek ayda sadece 1 TL’ye yararlanılabiliyor. İşletmeler, Vodafone’un bu yeni servisi sayesinde sabit hat numaralarını muhafaza ederek mobilden her an her yerde konuşma imkânı elde ediyor.

“Red Business ile 1 yılda toplam 162 milyon TL’lik fayda sağladık”

“Vodafone Tek Telefon” servisi, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy’un ev sahipliğinde düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı. Toplantıda konuşan Aksoy, Türkiye'nin Dijital Dönüşümü’ne liderlik etme vizyonu çerçevesinde mobil teknolojilerin kurumsal abonelerin de hayatını kolaylaştırmasını, onlara fırsat ve avantajlar sunmasını sağlamak için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi: “Vodafone olarak, ‘yüzde yüz yarına hazır KOBİ’ hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. KOBİ’lerin yüzde yüz yarına hazır olmasının üç adımda gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Mobil internet kullanmak, işini akıllı cihazdan takip etmek ve teknolojik çözüm kullanmak olarak tanımladığımız bu adımlardan özellikle mobil internet kullanımı konusunda Vodafone Red Business tarifelerini amiral gemimiz olarak konumlandırıyoruz. Vodafone Red Business ile yoğun iş hayatı olan KOBİ’lerin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayarak onlara daha verimli bir iş ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Vodafone Red Business sadece tarifelerden oluşan bir platform değil. GSM dışı faydalarıyla da işletmelerin hayatını önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Red Business kapsamında sunduğumuz ayrıcalıklar sayesinde, abonelerimize GSM dışı faydalarla 3 milyon TL, Her Şey Dahil Pasaport ile 137 milyon TL, yurtdışı aramalarda 22 milyon TL olmak üzere sadece 1 yılda toplam 162 milyon TL’lik fayda sağladık.”

Ulaşılamama sorunu ortadan kalkıyor

Vodafone Red Business abonelerinin işyerlerinde olmadığında ulaşılamama sorununu ortadan kaldıran “Vodafone Tek Telefon” Çağrı Yönlendirme Grubu özelliği ile sabit telefon numarasına gelen aramalar, önceden tanımlanmış mobil numaralara iletiliyor. Gruptaki bütün mobil telefonlar, yapılmış olan ayara göre aynı anda veya sırayla çalabiliyor. Otomatik Çağrı Yanıtlama özelliği ile sabit telefon numarası aradığında, aramanın istenilen firma kontağına doğrudan iletilebilmesi için arayan kişiye menü özelliği ve kaydedilebilen anonslar ile farklı yönlendirme seçenekleri sunulabiliyor. Bu sayede firmalara telesekreter hizmeti de sağlanmış oluyor. Arama Sıralandırma özelliği ise sabit telefon numarasına yapılan aramaların iletildiği mobil numaranın meşgul olması durumunda, gelen aramaların sıraya alınmasını ve bir görüşme bittikten sonra diğerinin alınmasını sağlıyor. İşletmeler, tüm bu hizmetlerden, sabit telefon numaraları değişmeden ve ek yönlendirme ücreti olmadan, ayda yalnızca ek 1 TL karşılığında yararlanabiliyor.

Sabit ödeme derdine son

“Vodafone Tek Telefon” servisi sayesinde işletmelerin santral yatırımı yapmasına ve sabit hatlara gerek kalmıyor. “Vodafone Tek Telefon” kullanıldığında, 500-1000 TL arası olan santral yatırımından, ayrıca aylık ortalama 100 TL’lik sabit telefon faturasından tasarruf sağlanıyor.

Red Business 4.5G’ye hazır

Red Business tarifeleri aynı zamanda 4.5G'ye hazır tarife özelliğini de taşıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) Red Business tarifelerine özel alınan izin sayesinde, Red Business tarifesi kullanıcıları, 1 Nisan 2016’da Türkiye’de hayata geçecek olan 4.5G teknolojisine otomatik olarak geçiş yapabilecek.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun