Hizmet 17 ARALIK 2014 / 12:02

Samsung Apple rekabeti ödeme sistemlerine taşınıyor

Apple’ın geçtiğimiz ay tanıttığı “Apple Pay” sistemi Samsung’u harekete geçirmişe benziyor. Şirket, Apple ile olan savaşına ödeme sistemleri cephesini eklemeyi hazırlanıyor.

Farklı sektörlerde rekabet halinde olan ve aralarında hali hazırda birçok patent davası bulunan Samsung ve Apple, işi büyütmüşe benziyor. Apple'ın geçtiğimiz ay tanıttığı Apple Pay adlı ödeme sisteminden sonra, Samsung da kendi ödeme sistemi üzerinde çalışmaya başladı.

Önümüzdeki yıl piyasaya süreceği cihazlarda kendi ödeme sistemine yer vermek isteyen Samsung’un bu konuda LoopPay adlı mobil ödeme şirketiyle görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Servisin tamamlanmasıyla beraber, Samsung ödeme sistemini destekleyen mağazalarda telefonlar üzerinden ödeme yapılabilecek.

Samsung’un mobil ödeme pazarına girmesinin altında biraz da Apple’ın kendi ödeme sistemiyle elde ettiği başarı yatıyor. Birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Samsung, son dönemde özellikle güvenlik yazılımları üzerinden başlattığı “kendi yazılımları” ile hareket etme planlarına devam ediyor. Knox ile güvenlik sorunlarını çözmeyi amaçlayan şirket, kendi mobil ödeme sistemiyle birlikte Google ile olan bağlarını bir nebze de olsa azaltmış olacak.

Güney Koreli teknoloji şirketi konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Buna karşın, mobil pazardaki pastadan daha fazla pay almayı amaçlayan şirketin, yakın zamanda daha somut hareketlerle mobil ödeme alanına gireceğini söyleyebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun