Hizmet 26 OCAK 2015 / 11:19

Office 2016 bu yıl içerisinde geliyor

Windows 10 işletim sisteminin açıklanmasının ardından Microsoft, yeniliklerini tanıtmayı sürdürüyor. Etkin sırasında bahsi geçmeyen Microsoft'un en önemli yazılımları arasında yer alan Office'in, "2016" adını taşıyan yeni sürümünün 2015 yılı bitmeden kullanıcılarla buluşacağı ifade edildi.Microsoft, Office 2016 adını taşıyan yeni Office sürümünü 2015 sona ermeden yayınlayacağını açıkladı. Windows 10 tanıtım etkinliği sırasında bahsedilmeyen Office 2016 için hali hazırda çok fazla ayrıntı yer almasa da, Microsoft Office Genel Müdürü Julia White Office 2016'da kullanıcıların alıştıkları kullanım deneyiminden çok fazla uzaklaşmayacaklarının garantisini verdi.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’u kullanan telefon ve tabletlerinde Office’in çekirdek uygulamaları, Word, Excel ve PowerPoint’in dokunmatik versiyonları ücretsiz olarak sunacak. Şirket, Office 2016 il ilgili detaya girmek istemese de, yeni sürümle birlikte daha karanlık bir arayüzün kullanılacağı ifade ediliyor. Clippy benzeri bir yardım aracına sahip olması beklenen yeni Office'in, kullanım bakımından Office 2013'ten çok farklı olmayacağı belirtiliyor.

Windows 10 için hazırlanan Office'in önsürümünün önümüzdeki haftalarda yayınlanması beklenirken, tam sürümlerin yılın ilerleyen dönemlerinde kullanıcılarla buluşturulması bekleniyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgilere Microsoft Office Blog sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz .