Hizmet 17 KASIM 2015 / 14:08

Mark Zuckerberg'in "Güvenlik Durumu Kontrolü" açıklaması

Paris'te yaşanan terör saldırısının ardından Facebook'un aktifleştirdiği "Güvenlik Durumu Kontrolü" özelliği hakkında Mark Zuckerberg açıklamalarda bulundu.

Fransa'nın başkenti Paris'te en az 129 kişinin ölümüne yol açan terör saldırılarından sonra, Facebook daha önce doğal afetler için hazırladığı “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliğini aktif hale getirerek; Paris’teki Facebook kullanıcılarına sunmuştu. Facebook’un kısa zaman önce yaşanan diğer terör saldırıları için aynı hizmeti sunmamaması, sosyal medyada yoğun bir tepkiye neden oldu.  
 

Sosyal medyadan gelen yoğun eleştiriler üzerine, Mark Zuckerberg kendi hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yoğun eleştirilerin haklı bulduğunu belirten Mark Zuckerberg, “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliğinin sadece doğal afetler için hazırlandığını ancak Paris saldırısı ardından kapsamını genişletme kararı aldıklarını vurguladı. Facebook olarak insanların eşitliğine inanıp, bu tür olaylarda ellerinden geldiği ölçüde yardımcı olacaklarını belirterek, bu konuda hassasiyet gösteren herkese teşekkür etti. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun