Hizmet 05 EYLÜL 2016 / 17:00

KariyerDost uygulaması duyuruldu

Kariyer.net'in yeni uygulaması KariyerDost, iş arayanlara Facebook anında mesajlaşma uygulaması üzerinden destek vermeyi hedefliyor.Kariyer.net, iş arayan adayların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan yeni uygulamasını duyurdu. Daha önce SelVi ve Hoş Geldin Paketi gibi uygulamalar geliştiren platform, KariyerDost adını verdiği Facebook Messenger Chatbot’u aracılığıyla, iş arayan kullanıcılara destek olmayı hedefliyor.
 
Uygulama Facebook’un Nisan ayında tanıttığı ve müşteri deneyimi odaklı yapay zeka uygulaması Chatbot’u temel alıyor. Uygulama yapay zeka ve chatbot uygulamaları konusuna odaklanmış bir girişim olan bdost.com'un geliştirdiği yazılım ve sohbet tasarımı ile Facebook Chatbot’a uyumlu hale geldi. Kullanıcılarının Facebook üzerinden sıklıkla gönderdikleri talepleri analiz eden ve bu doğrultuda KariyerDost’a “İş arıyorum”, “Şifremi unuttum :(” ve “Yetkili arıyorum” seçeneklerini ekleyen Kariyer.net; bu seçenekler için çözüm önerileri sunuyor. Böylece Chatbot’ta “İş arıyorum” seçeneğini tıklayan kullanıcılara sırayla iş aradığı şehri ve alanı soran KariyerDost, verilen cevaplara göre adaylara iş aradığı ilde bulunan ve onlara uygun iş fırsatlarını sunuyor. Kullanıcılar  “Şifremi unuttum :(“ seçeneğini seçtiklerinde ise mail adreslerine şifre yenileme isteği otomatik olarak gidiyor. İletişime geçme sebebi bu sebeplerden farklı olan kullanıcılar ise “Yetkili arıyorum” seçeneğini seçerek Kariyer.net ile iletişime geçebiliyor.
 
ETİKETLER : Kariyer.net KariyerDost
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun