Hizmet 19 AĞUSTOS 2014 / 13:10

Galatasaray ile TTNET'den akıllı stadyum hedefli anlaşma

Galatasaray kulübü ile TTNET arasında anlaşma imzalandı. Anlaşma kapsamında Türk Telekom Arena stadının tüm tribünlerinde WiFi ve internet üzerinden dijital uygulamaların servisinin yapılacağı Türkiye’nin ilk akıllı futbol stadyumu olacağı belirtiliyor.

Söz konusu anlaşma ile staddaki binlerce futbolsever tek bir ağ ile internete bağlanabilecek.Ağ, kullanıcılara 5.nesil WiFi teknolojisi ve 400 Mbps’e varan hızı sağlayabiliyor.

Taraftarlar böylece, maç anında stada özel geliştirilecek uygulamaları, Galatasaray’ın güncel haberlerini elde edebilecek; takımlarının son dakika videolarını izleyecek, sunulacak fırsatlar ile akıllı stat deneyimini yaşayabilecek.

2014-2015 sezonunda itibaren başlayacak ve 2019-2020 futbol sezonu sonuna kadar devam edecek işbirliği ile “GS TTNET WiFi” kablosuz internet hizmeti, TT Arena Stadyumu’ndaki tüm karşılaşmalarda aktif olacak. Hizmeti, basın tribünü ve localardaki konuklar ücretsiz, TTNET aboneleri ise internet paketlerindeki hediye WiFi dakikaları ile kullanabilecekler. TTNET abonesi olmayan kullanıcılar da kredi kartları ile ön ödemeli paket satın alarak bu servisten faydalanabilecek.
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal konuyla ilgili görüşlerini: “İlklerin ve enlerin takımı Galatasaray Spor Kulübü ile Türkiye’nin güçlü teknoloji markalarından TTNET işbirliğinde gerçekleşen "Akıllı Stadyum” projesini siz değerli basın mensuplarına ve taraftarlarımıza tanıtmaktan gurur duyuyoruz. GS TTNET Wifi ile Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da taraftarımız dijital platformları ve sosyal medyayı daha kolay ve etkin bir biçimde kullanacaktır. Göreve geldiğimiz ilk günden beri en önemli amaçlarımızdan biri Galatasaray’ımızın dünya takımı olması yolunda kurumsallaşma sürecini tamamlamasıdır. Bu bağlamda ve bir kez daha dünyaya ve Türkiye’ye örnek bir projeyle liderlik etmekten gururluyuz” şeklinde ifade etti.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya ise, imza töreninde: “Türkiye’nin lider internet şirketi olarak internet erişimine her yerden ulaşılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en büyük WiFi ağı ile kullanıcılarımıza 5 bini aşkın WiFi noktasından internet erişim hizmeti sunuyoruz. TTNET WiFi internet hizmetimizi yeni işbirlikleri ile her geçen gün daha da zenginleştiriyoruz. Karada, denizde ve havada sunduğumuz internet erişim noktalarımıza, bugün bir prestij noktası olarak Türk Telekom Arena Stadyumu’nu da ekliyoruz. Bu işbirliğiyle, Türk Telekom Arena aynı anda binlerce kişinin internete bağlandığı en büyük TTNET WiFi noktası olurken, tüm tribünlerinde WiFi servisi verilen, dijital uygulamaların sunulduğu Türkiye’nin ilk akıllı futbol stadyumu olacak. Galatasaray Spor Kulübü ile bir ilki gerçekleştirerek bu hizmeti futbolseverlere ve taraftara taşımaktan gurur duyuyoruz. ‘GS TTNET WiFi’ hizmetimiz sayesinde futbolseverler yüksek hızda kablosuz internet deneyimi yaşayacak. WiFi internet hizmetini yeni işbirlikleri ve yeni prestij noktaları ile zenginleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Galatasaray Sportif AŞ Genel Koordinatörü ve İcra Kurulu Başkan Vekili Faruk Işık yaptığı konuşmada, “50.000 kişi kapasiteli stadımızda dileyen herkese, gerek akıllı taşınabilir cihazlarından, gerekse de bilgisayarlarından internet erişimini kolaylıkla yapabilmeleri için 335 adet erişim noktası kurulmuştur. Bu ağ üzerinde kuracağımız “Online Platform ve Uygulamalar" ile taraftarlarımız mobil akıllı iletişim cihazları ile Galatasaray’dan güncel haberleri anında alabilecek, takımımızın son dakika videolarını izleme şansına sahip olacak, sunacağımız fayda ve fırsatlar dünyası ile hayatlarına keyif katılacak” dedi.

Toplantıda, “GS TTNET WiFi” hakkında bilgiler veren TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar, “Türk Telekom Arena’da yüksek hız ve kapasitede kablosuz internet hizmeti sağlayan 5. nesil WiFi altyapısı kurduk. Bu sistem ile Türk Telekom Arena’daki tüm taraftara ve ziyaretçilere maç günlerinde 400 Mbps’e kadar hızda WiFi hizmeti sunacağız. Kullanıcılar, karşılaşmanın en özel anlarını yüksek hızlı kablosuz internet ile paylaşabilecek. TTNET aboneleri, internet paketleri dahilindeki hediye WiFi dakikalarını stadyumda da kullanabilecekler“ diye görüşlerini bildirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun