Hizmet 13 ŞUBAT 2016 / 09:00

Facebook Messenger çoklu hesap desteğine kavuşuyor

Artık hepimizin sosyal medyada birden fazla hesabı bulunuyor. Kısa süre önce Instagram’ın duyurduğu çoklu hesap desteğine, Facebook Messenger’da kavuşuyor.

Aylık 800 milyon kullanıcısı olan Facebook Messenger’a kapsamlı bir güncelleme geliyor. Yeni güncellemeyle birlikte, Messenger’ın SMS entegrasyonuna ve çoklu hesap yönetimine kavuşacağı belirtiliyor. Aynı cihazda birden fazla hesabı yönetememek, kullanıcılar için bazen büyük bir sorun haline dönüşebiliyor. Tam da bu nokta da kullanıma sunulan yeni özellik, kullanıcıların hesaplarından tekrar tekrar giriş çıkış yapma derdinden kurtararak, kolayca hesaplar arası geçiş sağlayabiliyor.

Messenger SMS entegrasyonuyla beraber, varsayılan kısa mesajlaşma uygulaması olarak kullanılabilecek. Bu sayede kullanıcılar, SMS’lerini daha pratik bir şekilde okuyarak, Messenger’dan çıkmadan yanıtlama fırsatı bulacak.  Messenger üzerinden gönderilen SMS'lerin mor renkte, diğer mesajlar eskisi gibi mavi renkte olacağı vurgulanıyor. Şuan Android kullanıcıları tarafından test aşamasında olan güncellemelerin, kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.