Hizmet 18 ŞUBAT 2016 / 09:54

Facebook Ankara için 'Güvenlik Durumu Kontrolü' özelliğini aktifleştirdi

Ankara’da dün yaşanan terör saldırısının ardından, Facebook “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliğini devreye aldı.

Fransa'nın başkenti Paris'te en az 129 kişinin ölümüne yol açan terör saldırılarından sonra, Facebook daha önce doğal afetler için hazırladığı “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliğini aktif hale getirerek; Paris’teki Facebook kullanıcılarına sunmuştu. Facebook, dün Ankara’da yaşanan 28 kişinin ölümüyle ve 61 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısının ardından “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliğini kullanıma sundu.


 
Daha önce “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliğinin sadece doğal afetler hazırlandığını belirten Mark Zuckerberg, Paris saldırısının üzerinden bu kapsamı genişletme kararı aldıklarını ve Facebook’un insan eşitliğine inandığını, bu tür olaylarda ellerinden geldiği ölçüde yardımcı olacaklarını belirtmişti.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun