Hizmet 19 KASIM 2013 / 11:52

EVİS, ihracatı e-imzayla yapacak

800 milyon liralık şeker ihracatı E-imza ile yapılacak.
Önümüzdeki yıldan itibaren yaklaşık 800 milyon lira değerinde olacak 440 bin tonluk pancar şekeri ve nişasta bazlı şeker ihracatı, e-imza aracılığıyla gerçekleştirilecek. Şeker ihracatçısı firmalar tarafından Şeker Kurumu Elektronik Veri Sistemi (EVİS) üzerinden yapılacak İhraç Ön İzin Başvuru Girişi ve başvuru işlemleri artık e-imza ile yapılacak.

EVİS’in verilerine göre 1 Eylül 2011’den başlayıp 31 Ağustos 2012’de biten finansal takvim yılı içerisinde  EVİS üzerinden yapılan şeker ihracatının yaklaşık 766 milyon TL’ye tekabül ediyor. Her yıl artan ihracat rakamlarıyla doğrultusunda, yeni tebliğ uyarınca önümüzdeki yıl yaklaşık 800 milyon TL’lik ihracatın e-imza aracılığıyla gerçekleşmesi bekleniyor.

E-GÜVEN’in Genel Müdürü Can Orhun, konuyla ilgili şunları söyledi: “Gelişen teknolojiyle beraber, eskiden gerçekleştirmek için onlarca zahmete katlandığımız işler artık tek bir tıkla gerçekleştirilebiliyor. EVİS üzerinden yapılacak İhraç Ön İzin Başvuru Girişi ve başvuru işlemlerinin bundan böyle e-imza aracılığıyla gerçekleştirilecek olması da teknolojinin hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığının bir göstergesi. Eskiden haftalarca sürebilen EVİS odağındaki başvuru sonuçlandırma işlemleri, artık e-imza ile maksimum 3 gün içerisinde çözülebilecek.”
ETİKETLER : can orhun E-imza evis
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun