Hizmet 27 AĞUSTOS 2014 / 11:15

Ehliyet sınavına mobil hazırlık

Arox Bilişim tarafından geliştirilen “Ehliyet” uygulaması ile artık ehliyet sınavına mobil cihazlar aracılığıyla hazırlanabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her iki ayda bir olmak üzere yılda toplam 6 defa yapılan yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki bölümden oluşan ehliyet sınavına Arox Bilişim “Ehliyet” uygulamasıyla çalışma ortamını mobil ortama taşımayı ve direksiyon sınavı için tavsiyeler vermeyi hedefliyor.

Uygulama ayrıca kullanılmak için internet bağlantısını da zorunlu kılmıyor.Uygulamanın AppStore’dan bir kere indirilip kurulması yeterli oluyor. Sonrasında sürücü adayları, ilkyardım, trafik ve çevre, motor ve araç tekniği bilgilerine çalışabiliyor. Uygulamanın özelliklerinden birisi de içerisinde bulunan geçmiş sınavlar olarak gözüküyor. Bu geçmiş sınav testleriyle adaylar, kendisini test edip sınava hazırlıklı bir şekilde girebiliyor.

Uygulama ek olarak; sürücü adaylarında aranacak şartlar, yazılı sınav bilgileri, direksiyon sınavı bilgileri, direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler, trafik cezaları bilgilerini de veriyor.
ETİKETLER : arox ehliyet sınavı MEB
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun