Telekom Haberler 07 OCAK 2014 / 12:31

Türk Telekom Vakfı tamamlayıcı sağlık sigortasını modelliyor

Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, üyelerine ve ailelerine geniş kapsamlı, tamamlayıcı sağlık hizmetleri sunuyor.Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, “tamamlayıcı sağlık sigortacılığı” ile kapsam dışı tutulan geniş bir yelpazedeki sağlık ve tedavi hizmetlerini de üyelerine sunuyor.

Kapsam daralınca sigortalar tamam'lanıyor

Resmi ve özel sigortaların kapsamların günden güne sessizce daralıyor. Sigortalılar kapsam dışı kalan sigorta hizmetlerinden ihtiyaçları olmadıkça haberdar dahi olmuyor. Aslında insanların karşılaştıkları en ciddi tehlikeler genellikle "sigorta kapsamı dışında" kalıyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, daraltılan sigorta kapsamları karşısında bir ihtiyaç haline geliyor. Kamu politikalarının ve sigorta şirketlerinin ortaya çıkardığı bu açıklar; yeni sigorta gereksinimleri ve maliyetleri ortaya koyuyor.

"Tamamlayıcı sigorta" kavramıyla geleneksel sigorta, ödenen tutarlar çerçevesinde "olması gereken" kapsama tamamlanıyor. Türk Telekom Vakfı, ülkemizde tamamlayıcı sigorta kavramını geliştiriyor. Sağlık sigortalarının kapsamlarının daralmasına neden olan politikalarda değişiklik yapılmadıkça, tamamlayıcı sağlık sigortaları önemli bir model olarak işleyecek.

Türk Telekom Vakfı kronik hastalıkları da sigortalıyor

Türk Telekom Vakfı’nda, birçok özel sağlık sigorta şirketi tarafından kapsam dışı tutulan kronik hastalıklar veya önceden tespit edilmiş hastalıklar için kısıtlama söz konusu değil. Tamamlayıcı sağlık sigortacılığı sistemini Türkiye’de henüz Türk Telekom Vakfı gibi ve bu çapta uygulayan başka bir kuruluş olmadığını söyleyen Türk Telekom İK, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, “Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından tüm Türkiye çapında başarıyla yürütülmekte olan tamamlayıcı sağlık sigortacılığı temelli sağlık yardım sistemi, ülkemizdeki tüm kurum ve kuruluşlara öncü ve model olabilecek niteliktedir. Üyelerinin sağlık ihtiyaçlarını, tamamen insan odaklı bir anlayışla karşılamak önceliğiyle çalışan ve kâr amacı gütmeden hizmet veren Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, üye ve ailelerine başta sağlık hizmetleri olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli destekler sunuyor.” dedi.

Türk Telekom Vakfı’nın sosyal yardım faaliyetleri

Türk Telekom Vakfı; yeni doğan her bebek için aileye bebek sepeti hediye ediyor ve 250 TL nakdi süt yardımı yapıyor, yeni evlenen üyelere evlilik hediyesi gönderiliyor. Vefat eden üyelerin ailelerine ise 10 bin TL tutarında nakdi yardım yapılıyor.Türk Telekom Vakfı ayrıca üyeleri arasında sosyal iletişimi artırmak için geleneksel hale gelmiş birçok organizasyon, sportif faaliyet ve kültürel yarışmalar düzenliyor, üyelerinin kredi almalarına da yardımcı oluyor. Sel, yangın ve deprem gibi doğal afetlerde de üyelerinin yanında yer alıyor ve onlara destek veriyor. Spor merkezinde indirim sağlıyor, yardım ve her türlü bilgi taleplerini 20 kişilik personelle 7 gün 24 saat hizmet vererek karşılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun