Telekom Haberler 18 KASIM 2009 / 13:06

TomTom, 2010 yılını iki yeni ürünle karşılıyor

TomTom, geniş ürün yelpazesi ve fiyat seçenekleriyle sektörü hareketlendirmeye devam ediyor.

TomTom, geniş ürün yelpazesi ve fiyat seçenekleriyle sektörü hareketlendirmeye devam ediyor.


Hızlı rota planlama ve kullanım kolaylığı sunan TomTom Start ile Türkiye'de ilk defa Gelişmiş Şerit Kılavuzu ve Ekonomik Rota özelliklerine sahip TomTom GO 750 ürünlerini sürücülerin beğenisine sunan TomTom, herkesin ulaşabileceği genişlikteki ürün yelpazesi ve fiyat seçenekleriyle sektörü hareketlendirmeye devam edecek.

Yeni yıl hedeflerini belirleyen TomTom, kişisel navigasyon pazarını büyütmek konusundaki kararlılığına 2010'da da devam edecek. Navigasyon cihazlarına olan ilgiyi artırarak pazarın büyümesine öncülük etmeyi hedefleyen TomTom, piyasaya sunduğu yeni ürünleri TomTom Start ve TomTom GO 750 ile bu kararlılığının altını çiziyor.

Frederic Langin: "TomTom Türkiye'de büyümeye kararlı"

18 Kasım 2009 Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısına katılan TomTom Fransa, Kuzey Afrika ve Türkiye Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Frederic Langin, gelişmekte olan Türkiye pazarının, TomTom için önemine dikkat çekti. Langin, "Navigasyon cihazı pazarı tüm dünyada hala büyümekte olan bir pazar olsa da Türkiye'deki kullanım oranı Avrupa ülkelerine göre çok düşük seviyede seyrediyor. TomTom, Avrupa'da %45, Amerika'da %20 olan pazar payını Türkiye'de de yükseltmeye ve burada güçlü bir pazarın oluşturulmasında öncülük etmeye kararlı" dedi.

TomTom'un 2008 yılında pazara girmesi ile kısa sürede %25 pazar payına ulaştığını belirten TomTom Türkiye Ülke Müdürü Özgür Yiğiter, "KVK ile yapılan distribütörlük anlaşması, bilinirliliği artırmak ve navigasyon bilincini oluşturmak için önemli bir temel oluşturuyor. Son olarak da Turkcell mağazalarında da TomTom satışına başladık. Arçelik, Beko, Renault ve Fiat ortaklıklarımıza ek olarak Teknosa, Media Markt, Saturn, Vatan ve hepsiburada.com ile olan teknoloji perakende ortaklarımızla ulaşılabilirliliğimizi artırıyoruz. Şu anda TomTom ürünleri 1000'i aşkın noktada tüketici ile buluşuyor" dedi.

TomTom Start, basitleştirilmiş menüsündeki ‘Yön planlama' ve ‘Haritaya göz at' düğmeleriyle kullanım kolaylığı sunuyor; yanı sıra hafifliği ve 3.5 inç ekranı ile cepte, küçük bir çantada kolayca muhafaza edilebiliyor. TomTom Start'ın satış fiyatı 240 TL.

TomTom GO 750 ise üç boyutlu grafik animasyon sunan Gelişmiş Şerit Kılavuzu özelliğiyle kavşak kaçırma riskini en aza indiriyor. Ekonomik Rotalar özelliği ise, trafikte en az bekleme, en az trafik lambasına takılma ve optimum hız yapma gibi değişkenleri göz önünde bulundurarak hesapladığı rota ile sürücülerin yakıt harcamasını minimize ediyor. Sürücünün yolculuk stresini minimize eden cihazın satış fiyatı 699 TL.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun