Telekom Haberler 23 EYLÜL 2013 / 15:03

En hızlı koşan çalışanlar belli oldu

Şirketler Arası Koşusunda Arçelik Koşu Takımı şampiyon oldu.

Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda bu yıl ikinci kez düzenlenenİstanbul Şirketler arası Koşu Yarışması'nda Arçelik birinci oldu. İkinciliği Vodafone Koşu Takımı, üçüncülüğü de Eczacıbaşı Koşu Takımı aldı.Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda bu yıl ikinci kez düzenlenenİstanbul Şirketler arası Koşu Yarışması'nda ikinciliği Vodafone Koşu Takımı, üçüncülüğü de Eczacıbaşı Koşu Takımı aldı.Türkiye’nin öncü 50’ye yakın şirketten 750’ye yakın koşucu, 6 kilometrelik koşu için Belgrad Ormanı’nda bir araya geldi.  En hızlı kadın Vodafone'dan Damla Günkut ve erkek sporcu Eczacıbaşı'dan Sinan Kahraman, 3 Kasım’daki New York Maratonu’na gitme hakkı kazandı.

Sporu kitleselleştirmek için koşuyoruz

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, “Vodafone Türkiye olarak, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişimine destek sunacak yatırımlarımızı önceliklendiriyoruz. Bu anlamda sporun farklı alanlarına yatırımlar yapıyoruz. Sporu kitleselleştirmeyi ve erişilebilir hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi. Bu bakış açısıyla geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel organizasyonu Vodafone İstanbul Maratonu’na adımızı verdik. Maraton, bu yıl da on binlerin katılımıyla 17 Kasım Pazar günü koşulacak.

Son yıllarda pek çok şirket, çalışanlarına değer verdiğini göstermek ve sağlıklı sosyal hayatı desteklemek için sporu destekleyen çeşitli projelerde yer almaya çalışıyor. Kimi zaman belirli bir spor alanında, kimi zaman bir kaç dalda birden zaman ya da mekan temasıyla sınırlandırılsa da, büyük şirketler spora daha fazla destek veriyorlar.

Yarışmaya katılan şirketler arasında, Akbank, Aksigorta, Akut, Arçelik, Ariston, Aygaz, Boyner Holding, Brisa, Burgan Bank, Divan, Doğuş Teknoloji, Dost İnşaat, Eczacıbaşı, Finansbank, Ford Otosan, Grey, GSK, İKSV, İnditex, Nestle, Oliver Wyman, Opet, Peak Games, Pegasus, Pfizer, Pozitive, Pronet, PwC, Samsung, Schneider Elektrik, TAB Gıda, TEMSA, The Marmara, Tofaş, Trendyol, Unilever, UPS, Vodafone, Yapı Kredi, Yıldız Holding, Yıldız Teknik ve Youth Republic bulunuyordu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun