Güvenlik 16 ARALIK 2008 / 09:20

ZyXEL’den 3G uyumlu modemler

ZyXEL 3G teknolojisi ile uyumlu yeni modemlerini piyasaya sürdü.

ZyXEL 3G teknolojisi ile uyumlu yeni modemlerini piyasaya sürdü.


NBG410W3G ve ZyWALL 2WG oluşan iki yeni ürün, 3G teknolojisini kullanıcılarla buluşturuyor. NBG410W3G, bireysel kullanım için sunulurken ZyWALL 2WG kurumlara yönelik olarak sunuluyor. Her iki ürün de ana internet bağlantısında bir sorun oluştuğunda, yedek bağlantıyı devreye alarak kullanıcıların internet erişimindeki kopukluğu hissetmelerini önlüyor.


Bireysel kullanıcılar için geliştirilen NBG410W3G, üzerinde yer alan dahili 3G/EDGE/GPRS modülü ile sadece SIM kart takarak GSM şebekesi üzerinden internete erişimi mümkün kılıyor. Cihaz ayın zamanda 802.11b/g “Access Point” özelliği sayesinde kablosuz alınan internet bağlantısının yine kablosuz olarak yerel ağda paylaşılmasını sağlıyor. İnternet bağlantısının WAN portu üzerinden yapıldığı durumlarda, NBG410W3G’nin gelişmiş özellikleri sayesinde 3G üzerinden yedek bağlantı da yapılabiliyor.


Kurumlara yönelik olarak sunulan ZyWALL 2WG ise 1 adet 10/100Mbps WAN ,4 adet 10/100 Mbps ethernet , WiFi a/b/g kablosuz iletişim, Dial-backup ve PCMCI portuna sahip, bir ağ geçidi cihazı olarak öne çıkıyor. ZyWALL 2WG, EDGE ile 256Kbps veya 3G ile 7Mbps hızında internet erişimini mümkün kılıyor. ZyWALL 2WG’nin ana bağlantısı WAN portu üzerinden yapıldığında, üzerindeki PCMCIA slotuna takılan kartla veya analog modemle bağlantı yedeklemesi yapılabiliyor. ZyWALL 2WG’de internet üzerinden noktadan noktaya VPN yapmak üzere 5 adet IPSec VPN tünel başlatma/sonlandırma desteği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde kurumların şube ve merkezleri arasındaki bağlantı, internet üzerinden hem ucuz hem de güvenli bir şekilde oluşturulabiliyor. Diğer yandan web tabanlı içerik filtreleme özelliğiyle istenilmeyen internet sitelerine erişim engellenebiliyor. 802.11a/b/g destekli Access Point özelliği de bulunan üründe kablosuz çıkış gücü gereksinime göre ayarlanabilen ZyWALL 2WG’nin MBM (Media Bandwidth Management) özelliği sayesinde, internet bağlantısını kullanan bilgisayar ve uygulamalara bant genişliği atanabiliyor.


www.zyxel.com.tr