Güvenlik 22 EKİM 2015 / 13:38

ZyXEL’in NGFW serisi güçlü bir savunma vadediyor

Dijitalleşen dünya ve iş modellerindeki yapısal değişiklikler ile birlikte şirketlerin en önemli değerlerinden biri olan veri güvenliği, firmaların en hassas olduğu konuların başında geliyor.

2016 yılıyla yeni saldırı vektörleri göreceğiz
Evimizde veya işyerlerimizde kullandığımız cihazların ağ teknolojisi ile birbirlerine ve internete bağlı olmaları, evimizdeki klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, akıllı TV, güvenlik sistemi gibi aygıtları uzaktan yönetebilmemiz çok yenilikçi bir fikir. Ancak bu alanda oluşabilecek güvenlik açıkları ve bu açıkları istismar etmeye hazırlanan saldırı vektörleri henüz çok net değil. 2016 yılında akıllı evlerle birlikte, nesnelerin interneti konusunda da yeni saldırı vektörleri görmeye hazırlıklı olmak gerekiyor. Bunun dışında ATM’ler, ev Router’ları, ağ bağlantılı diğer cihazlara yönelik saldırılar da artış bekleniyor.
Mobilite odaklı teknolojilerin, her sektörün iş süreçlerine dokunduğunu ve kurumların dijital bir dönüşüm yaşadığına dikkat çeken ZyXEL Türkiye Kurumsal Ürünler ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Erünsal, çalışanların akıllı telefonlarını kullanarak şirket ağlarına bağlanmaları durumunda tedbir alınmadığında, bilgi güvenliğini tehdit ettiğini sözlerine ekliyor.
Uçtan uca koruma
 “BYOD kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte işletmeler çok da aşina olmadıkları güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kaldı. Özellikle BT yöneticileri çareyi personelin kendi cihazını getirmesini engellemeye çalışmakta arasa da ZyXEL’in yeni NGFW serisi bugünün ve yarının siber tehditleri için uçtan uca koruma sağlayarak bu soruna çözüm sunuyor. “
Hedef küçük ve orta ölçekli şirketler
Günümüzde sadece büyük ölçekli kurumların değil, küçük ve orta ölçekli firmaların da ağ güvenliği konusunda yatırım yapmak zorunda kalacağının altını çizen Erünsal, 25 yıllık küresel tecrübesini ülkemize aktaran ZyXEL, özelikle odağındaki Küçük ve Orta Ölçekli kurumlar için Türkçe arayüze sahip, yönetimi ve adaptasyonu kolay ürünler sunuyor” yorumunda bulunuyor.
Türkçe arayüz
ZyXEL’in ürünlerindeki Türkçe arayüz desteğine de dikkat çeken Erünsal, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Küçük ve orta ölçekli işletmeler, ürün konumlandırma, konfigürasyon ve teknik destek gibi hizmetleri deneyimli ZyXEL çözüm ortaklarımızdan temin edebiliyor. Böylece firmaların teknik destek harcamaları da minimize ediliyor.
KOBİ’ye özel ürün
KOBİ’lere yönelik ürünleriyle derviş masraflarını da düşürdüklerini kaydeden Erünsal, “USG serimiz sundukları bir dizi özelliğin yanında, gizli maliyet içermeyen agresif bir fiyatlandırmaya da sahip. Bu seri, hem yeni hem de tekrarlayan lisans satışlarımızda, geliştirilmiş bir servis yönetimi sunmasının yanında, yönetimi ve kurulumu kolay ürünler olarak öne çıkıyor. Bu sayede yeni ürünlerimiz, tamamıyla uyumlu ve aynı işletim sistemini kullanan iletişim çözümleri sağlayıcısı olarak kanal ortaklarımızı tek satış noktası haline getiriyor” diye konuşuyor.
Sosyal ağ kontrolü ile çalışan verimliliği artışı
Dijital dünyada kurumların yüzleşmek zorunda kaldıkları kompleks güvenlik problemleri ZyXEL’in yeni USG Serisi ile alışıyor. USG'lerde Kaspkersky gib teknoloji partnerlerinin geliştirdiği derinlemesine ve sofistike lisans hizmeti çözümleri ile birlikte, yeni nesil uygulama zekası ve optimizasyon teknolojisiyle donatılmış sosyal ağ kontrolü yer alıyor.
Yüksek hız ve güvenilirlik
Ürünlerdeki entegre kablosuz ağ yönetim fonksiyonu, CAPWAP (Kablosuz Erişim Noktası Kontrolü ve Takibi) teknolojisini destekliyor ve ağ üzerindeki Wi-Fi Erişim Noktası'nda merkezi erişim doğrulaması ve erişim yönetimi sağlıyor. Kullanıcılar kablosuz ağlarını kolaylıkla ölçeklendirebiliyorlar ve ilave bir WLAN kontrolörü satın almaya ihtiyaç duymadan Wi-Fi Erişim Noktası'nı tek bir merkezden yönetebiliyorlar. Tümüyle yenilenen USG Serisi, kendi sınıfının lideri donanım ve yazılım platformları, VPN ve UTM işlem hacmi ile tasarlandı.
 
 
ETİKETLER : ZYXTEL savunma güvenlik
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun