Güvenlik 06 KASIM 2012 / 16:29

Yeni nesil web tehditleri şirket ağlarınıza bulaşmasın

Itway’in dağıtıcılığını üstlendiği Check Point, web 2.0 ile kurumların başını derde sokan tüm tehdit ve saldırıların önüne geçmek için bütünleşik bir çözümü kullanıcıların beğenisine sundu.Güvenlik pazarının uzman katma değerli dağıtıcısı Itway'in dağıtımını üstlendiği, internet güvenliğinin lider markalarından Check Point, web 2.0’ın tüm tehditlerine karşı koruma sağlayan yeni ürünü Check Point Güvenli Web Ağ Geçidi Uygulaması’nı (Secure Web Gateway Appliance) piyasaya sürdü.

Güvenli web ağ geçidine odaklanan uygulama, web sitelerine erişimi URL tabanlı ya da URL tabanlı olmayan uygulamaların kontrol altına alınmasını sağlıyor. Zararlı yazılımları doğrudan engelleyen güvenlik çözümü, kullanıcı ve grupların uyacağı kuralların belirlenmesi ve uygulanmasını da sağlıyor.

Check Point’in güvenlik çözümüyle zararlı yazılım barındıran web siteleri anlaşılarak, henüz zararlı yazılım indirilmeye başlamadan önce müdahale edilebiliyor. Check Point Security Management entegrasyonu sayesinde, kullanıcıların web erişimleri ve uygulama kullanımı tek bir ekrandan görüntülenebiliyor, analiz edilebiliyor ve raporlanabiliyor.

Web 2.0 ile kurumlar oldukça karmaşık güvenlik tedbirlerine ihtiyaç duyuyor

Tümleşik web ve uygulama güvenliği gerçekleştiren Güvenli Web Ağ Geçidi Uygulaması, URL filtrelemesi, uygulama kontrolü, tümleşik güvenlik kuralı, SSL şifrelenmiş trafiğin taranarak takibi, BT personeline ihtiyaç duymadan bütünleştirilmiş personel eğitimi, virüs koruması, bütünleştirilmiş güvenlik yönetimi, SmartEvent özelliği sayesinde tüm etkinlikler, üçüncü parti cihazların güvenliğinin sağlanması ve birçok dağıtım seçeneğini barındırıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Itway Ürün Müdürü Korman Akman; “Web 2.0’da güvenliği sağlamak sadece uygunsuz web sitesine girişi engellemek veya yüksek risk içeren bir uygulamanın çalışmasını engellemek kadar basit olmaktan çıkmış durumda ve çok daha fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. İşte bu noktada Check Point Web 2.0 güvenliği URL filtreleme, uygulama kontrolü, kötü amaçlı yazılım, bot koruması ve kullanıcı bilincine entegre bir yaklaşım ile geleneksel çözümlerin üzerine ortalama yüzde 50 tasarruf sağlayarak web güvenliği için yenilikçi bir yaklaşım sunuyor” dedi.

4 bin 700 uygulama ve 240 bin sosyal medya aracıyla endüstrinin en büyük uygulama erişimine sahip olan güvenlik cihazı, kurumlara yeni nesil tüm tehditlere karşı koruma sağlıyor. Güvenlik cihazıyla ilgili detaylı bilgiye http://www.checkpoint.com/products/secure-web-gateway-appliance/ adresinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : Check Point ITway
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun