Güvenlik 30 OCAK 2009 / 09:10

Yeni nesil Kindle'lar geliyor

Amazon.com'un yeni nesil Kindle kitap okuyucusunu New York’ta 9 Şubat’ta piyasaya sunacağı söyleniyor.

Amazon.com'un yeni nesil Kindle kitap okuyucusunu New York’ta 9 Şubat’ta piyasaya sunacağı söyleniyor.

Amazon’daki Kindle sayfasında elektronik kitap okuyucunun 4-6 hafta içinde dağıtımına başlanacağı söyleniyor. Ünlü Amerikan söyleşi programı sunucusu Oprah Winfrey şovunda Kindle’ı övdükten sonra ürünün stokları tükenmiş, Amazon.com’da ikinci el satışları patlamıştı. Yeni model Kindle’da bazı fiziksel değişimler olacağı da söyleniyor. Örneğin, kazara sayfa çevrimini önlemek için küçük yan tuşlar eklenmesi, açısal tuşların yerine yuvarlak tuşlar kullanılması gibi.  


Ama en büyük değişimin iç kısımda olması bekleniyor. Yeni Kindle, Kindle ekranlarını üreten Epson ve E-Ink’in "Broadsheet" mikroçipini kullanacak. Yeni teknoloji, ekranı 16 piksellik setlere bölüyor ve bunları paralel olarak güncelleyebiliyor. Böylece ekran daha çabuk yenileniyor. Yeni nesil Kindle'ın zum, kelime arama gibi uygulamalarda eski versiyona oranla çok daha hızlı olacağı söyleniyor. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun