Güvenlik 06 KASIM 2015 / 16:00

Yeni bir e-posta dolandırıcılık hareketi Apple kimliklerini hedefliyor

Comodo Antispam Labs ekibi, Apple kimliğine sahip tüm işletmeleri ve tüketicileri hedefleyen ve kimlik bilgilerini, parola ve kredi kartı bilgilerini çalmak için tasarlanmış yeni bir global kimlik avı tehdidi tespit etti.

“Sahte Apple” kimlik avı e-postaları tıpkı Apple tarafından gönderilen kurumsal e-postalara benziyor; Apple logosunu da taşıyan e-postalarda Apple'ın fiziksek adresi ile birlikte Apple görevlilerine aitmiş gibi görünen bir e-posta adresi de veriliyor ve böylece alıcıda e-postanın gerçek olduğu yanılsaması yaratılıyor.
 
E-posta, alıcıya Apple hesaplarına bazı sınırlamalar getirildiğini ve bunu düzeltmek için alıcının verilen bağlantıdaki adreste bazı bilgileri girmesi gerektiğini söylüyor. Alıcı verilen bağlantıya tıkladığında, Apple'a aitmiş hissi ve görünümünü veren ek sayfalara yönlendiriliyor ve bu sayfalarda alıcıdan kredi kartı bilgilerini ve parolalarını doğrulaması isteniyor. Siber hırsızlar işte bu aşamada bilgileri çalıyor.   
 
Comodo Antispam Labs ekibi bu Apple kimlik avı e-postasını yaptıkları IP, alan adı ve URL analizleri sonucunda ve Laboratuvarın Comodo İnternet güvenlik sistemlerinin kullanıcılarından gelen veriler üzerindeki sürekli izleme ve taramaları sonucunda tespit etti. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun