Güvenlik 19 KASIM 2008 / 13:58

Xerox ve IBM’den sayısal arşivlemede işbirliği

IBM ve müşterilerine ait milyonlarca sayfa kağıt belgenin sayısal arşivlenmesi işini Xerox yapacak.

IBM ve müşterilerine ait milyonlarca sayfa kağıt belgenin sayısal arşivlenmesi işini Xerox yapacak.


Xerox, IBM Global Teknoloji Hizmetleri biriminin ve IBM müşterilerinin kağıt ortamındaki milyonlarca sayfa belgesini tarayıp, elektronik ortama aktaracak. Xerox, IBM’in Global Teknoloji Hizmetleri bölümü altında dış kaynak hizmetleri veren birimi IBM İş Süreci Yönetimi Hizmetleri’nin (IBM Managed Business Process Services-MBPS ) küresel görüntüleme iş ortağı olarak hizmet verecek. IBM İş Süreci Yönetim Hizmetleri, şirketlerin finans, denetim, insan kaynakları, müşteri ilişkileri yönetimi, bordro ve harcama raporlama gibi konulardaki “arka ofis" süreçlerinin otomasyonunu ve standardizasyonunu sağlıyor. IBM, Xerox’dan alacağı global doküman yönetimi hizmetleri ile kendisinin ve müşterilerinin özellikle kağıt belgelerde bulunan bilgilerini elektronik ortamdan izleyebilecek. Xerox’un belge yönetimi hizmetleri ile IBM, kendisine ve müşterilerine ait dokümanlara daha hızlı erişebilecek, kalite kontrolünü geliştirecek, sabit giderlerini ve stok maliyetlerini azaltacak.


 


Xerox Global Servisler Başkanı Stephen Cronin yapılan işbirliği hakkında “Xerox ve IBM’in doküman yönetimi ve iş süreçleri alanındaki bu global ortaklığı, müşterilere hem yaptıkları yatırımdan daha iyi geri dönüş almalarını, hem de rekabetçi bir avantaj elde etmelerini sağlayacaktır” dedi.


 


IBM İş Süreci Yönetim Hizmetleri Grubu’nun Başkan Yardımcısı Larry Huffman ise yaptığı değerlendirmede, “İş süreçlerindeki uzmanlığımızı, Xerox’un doküman yönetimi alanındaki bilgi birikimi ve deneyimleri ile birleştirerek, maliyetlerimizi azaltırken, müşterilerimize daha hızlı geri dönüş yapabileceğiz” şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun