Güvenlik 02 KASIM 2015 / 10:15

Vodafone İngiltere kullanıcı bilgilerini çaldırdı

Vodafone aynı ay içerisinde ikinci kez siber saldırıya uğradı.

Dünyanın en önemli telekomünikayon şirketleri arasında yer alan Vodafone, bir ay içerisinde ikinci kez saldırıya uğradığını duyurdu. Vodafone İngiltere’ye yapılan saldırı ile birlikte 1827 kullanıcının hesabına erişilirken, şirket saldırının kendileriyle bağlantılı olmadığını savundu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen saldırı ile beraber müşteri sayfasına ait e-posta ve şifre bilgilerinin siber saldırganlar tarafından ele geçirildiğini ifade eden Vodafone yetkilileri, hali hazırda şirket, kredi kartı, adres ve telefon bilgisi gibi verilerin çalınıp, çalınmadığını doğrulayamıyor. Buna karşın hangi müşterilerin kullanıcı bilgilerinin çalındığının belirlendiğini söyleyen Vodafone yetkilileri, verileri ele geçirilen kullanıcılara ulaşıldığını ve önlemlerin alındığı dile getirdiler. 

Kullanıcıların yapılan siber saldırı ardından ne tarz bir yolu takip edecekleri bilinmezliğini koruyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun