Güvenlik 18 ARALIK 2012 / 11:59

Ünlü takıntısı olan hacker 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

A.B.D’de birçok ünlünün kişisel bilgilerini ele geçiren ünlülerin hacker’ı 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İçerisinde Scarlett Johansson, Mila Kunis, Christina Aguilera gibi ünlülerin de bulunduğu birçok kadının kişisel bilgilerini ele geçiren bilgisayar korsanı Christopher Chaney’e 10 yıl hapis cezası verildi. Kendisine yöneltilen suçlamaların 9 tanesini kabul eden Chaney, savcılara göre Kasım 2010-Ekim 2011 arasında eğlence sektöründen 50’den fazla kişinin hesaplarına yasadışı yollardan sızmayı başarmıştı.

Los Angeles Federal Mahkemesi Hakim S. James Otero tarafından 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Chaney, karardan sonra özür dilemek için ne yapacağını bilmediğini belirtirken, bir daha böyle bir şey yapmayacağını söyledi. Chaney ayrıca saldırılarının kurbanlarına 66 bin 179 dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

Aguilera, Kunis ve Johansson, davanın, internette izinsiz giriş konusunda bilinçlenme sağlayacağı düşüncesiyle kimliklerinin kamuya açıklanmasına izin vermişlerdi. Johansson Eylül 2011’de ortaya çıkan fotoğraflarla ilgili olarak daha sonra yaptığı açıklamada, bu karelerin eski eşi Ryan Reynolds tarafından çekildiğini söylemişti. Chaney’in kurbanlarından Aguilera, mahkeme kararıyla ilgili yaptığı açıklamada emniyet duygusunun kendilerine geri verilemeyeceğini dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun