Güvenlik 14 ARALIK 2015 / 11:30

Twitter devlet destekli saldırılar konusunda uyarıda bulundu

Siber saldırı metotları her geçen gün yeni bir boyut kazanırken, bu noktada devletlerin “sponsor” olduğu saldırıların sayısındaki artış endişe verici bir detay olarak göze çarpıyor.

Devlet destekli siber saldırı faaliyetleri, son günlerini yaşadığımız 2015 yılına damgasını vurdu. Sony gibi bir teknoloji devi Kuzey Kore kaynaklı bir terör saldırı sonucu sarsılırken, Facebook ve Google gibi teknoloji devleri de kullanıcılarını devlet destekli siber saldırılar konusunda uyarmıştı.

Bu konuda sıkıntı yaşayan şirketler kervanına son olarak mikroblog sitesi Twitter da eklendi. Cnet'te yer alan habere göre, kullanıcılarını devletler tarafından sponsor olunmuş siber saldırganlar konusunda uyaran mikroblog sitesi, söz konusu siber saldırganların kullanıcıların e-posta adreslerini, ağ bağlantılarını ve telefon numaraları gibi kişisel bilgilerini hedef aldığının altı çizildi.

Daha öne Facebook ve Google da kullanıcılarını benzeri siber saldırılara karşı uyarırken, hali hazırda siber saldırı metodunun somut bir hal almaması sebebiyle siber saldırının kaynağı ve dolayısıyla sponsoru hakkında net bir bilgi edinilemedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun