Güvenlik 05 MART 2013 / 17:27

Trend Micro mobil güvenlik pazarında hedef büyüttü

Trend Micro mobil güvenlik pazarında hedef büyüttü

Japonya’da bir yıl içerisinde mobil güvenlik alanında satışlar bazında zirveye yerleşen Trend Micro, 2013 yılı hedefini “dünya mobil güvenlik pazarında liderlik” olarak belirlediğini duyurdu.Tüketici dijital veri güvenliğinin küresel çapta lideri Trend Micro, kişisel bilgisayar (PC) ötesinde koruma sağlamak için emin adımlarla ilerliyor. Mobil güvenlik konusunu öncelikli hale getiren Trend Micro, mobil dünyadaki ürün ve hizmetlerini genişleterek piyasanın en yetenekli oyuncusu haline geliyor. Bugün, on milyonlarca müşteri Trend Micro’nun hizmetlerini kullanarak bulut güvenliğindeki küresel çapta liderliğini kanıtlıyor.

2013 yılına gelindiğinde, Trend Micro’nun önceliklerinin başında, dünyanın neresinde olursa olsun kullanıcıların güven ve kolaylıkla veri alışverişinde bulunması yer alıyor. Dünyanın “her zaman bağlı, her zaman mobil” çevresine doğru hızla dönüşümü yaşanırken Trend Micro; bulut, ağ, cihaz ve evdeki araçlar sayesinde kullanıcıların mobil yaşamlarını güven altına almayı kendine görev ediniyor.

2012 yılının şirket tarihinde mihenk taşı olduğuna dikkat çeken Trend Micro Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel Tüketici İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Akihiko Omikawa, “Son 25 yıldır hep endüstri lideri olarak anıldık. Kendimizi zorlamaya devam ettik ve son 18 ayı mobil alandaki liderliğimizi kurmak ve genişletmeye harcadık. Japonya’nın ötesinde mobil güvenlikte teknoloji lideri olarak kendimizi konumlandırmada yeni bir sayfa açmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Mobil teknoloji ve inovasyona odaklanılan yıl – 2012

Geçtiğimiz yıl Trend Micro, PC güvenliğini sağlamanın ötesine geçme konusunda çok önemli adımlar attı. Atılan adımlar başlıca şu şekilde:

 • Mobil ile bağlantılı ürün ve hizmetlere özel bir ekip oluşturuldu.

 • Kullanıcıların dijital yaşamlarını güvenle yaşamaları için yıl içerisinde ürün portföyü genişletildi.

 • Antivirüs ve cihazların ötesine geçilerek kapsamlı kullanıcı mobil güvenliği için hazırlanan strateji geliştirildi ve uygulandı:

 • Antivirüsün ötesi: Mobil cihazları yalnızca zararlı bağlantı ve yazılımlardan korumanın ötesine geçildi ve pil ömrünü artıran, kritik verileri yedekleyen, çevrimiçi şifreleri ve bilgi senkronizasyonu ile paylaşımını yöneten, kullanıcıların mobil deneyimlerini artıracak ürün ve hizmetler yaratıldı.

 • Cihazın ötesi: Çözümler cihazın ötesine taşındı ve uygulama mağazaları, ağ bağlantıları ve bulutta depolanan verinin korunmasında inovatif çözümler yaratıldı.


Mobilde zirveye demir atılacak yıl - 2013

9 aylık stratejinin sonucunda Trend Micro, Japonya’da tüketici odaklı mobil güvenlik satışlarında birinci sıraya yerleşti. Bu olumlu gelişmenin ardından Trend Micro, vizyonunu dünyanın geri kalanında da zirveye çıkmak olarak belirledi. Elde edilen başarının ötesine geçmeyi hedefleyen şirket, ürün portföyünü genişletiyor ve kaynakları harcayacak ya da zarar verecek yazılımları otomatik olarak algılayan inovatif Trend Micro Mobile App Reputation sisteminin gücüne güç katıyor. Trend Micro’nun mobil alanda ileri gitmesini sağlayan ana nedenlerse en iyi şu şekilde özetlenebilir:

 • İnovasyon – Trend Micro ürünlerini yenilemeyi ve geliştirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl, Trend Micro dünyanın ilk uygulama mağazaları için otomatize edilmiş Mobile App Reputation hizmetini ve ilk bulut zekâsıyla çalışan faydalı uygulaması Longevity Battery Saver’ı tanıttı. 2013 yılında Trend Micro’nun inovasyonu mobil güvenlik çözümünün geliştirilmesiyle devam etti. Trend Micro Mobile Security, kişisel mahremiyetin korunması için Privacy Scanner for Facebook özelliğini de içine alarak, güvenlik riski oluşturacak paylaşımların önüne geçilebilmesini sağlayacak Facebook’un gizlilik ayarlarını tarayan ilk mobil uygulamayı kullanıcıların beğenisine sundu. • İş ortaklıkları – Trend Micro’nun, mobil alandaki diğer liderlerle yaptığı iş ortaklıkları kullanıcıların doğrudan ekosistemini korumasını sağlıyor. Örneğin;

 • BlackBerry – BlackBerry World uygulama mağazasındaki üçüncü parti uygulamaları analiz eden Trend Micro Mobile App Reputation hizmeti, BlackBerry tarafından kullanılıyor.

 • KDDI – Mobil hizmet sağlayıcısı KDDI, Trend Micro Mobile Security’yi milyonları bulan üyelerine dağıtıyor.

 • Chungwa Telecom – Tayvan’ın lider telekom sağlayıcısı olan şirket, HAMI uygulama mağazalarını korumak için milyonlarca bireysel ve kurumsal müşterisine Trend Micro Mobile Security çözümünü dağıtıyor.

 • Androider.jp – Japonya’nın lider Android uygulamaları değerlendirme ve bilgilendirme web sitesi, Trend Micro Mobile App Reputation çözümünü kullanarak uygulamaların yasalara aykırılığını ve güvenlik risklerini görüyor. • Başarının birikimi – Trend Micro, teknolojisi, ürünleri, iş ortakları ve başarıya gitmek için belirlediği stratejiyle birlikte Japonya’daki başarısını Birleşik Devletler ve Avustralya gibi anahtar piyasalara taşıyor. Japonya’da VirusBuster Mobile olarak piyasada yer alan mobil güvenlik çözümü: 1. Google Play’in dünya çapında en fazla gelir kazandıran oyun dışı üçüncü uygulaması

 2. Japonya’daki mobil güvenlik konusunda pazar lideri

 3. KDDI AU Smart Pass hizmetinde en fazla indirilen uygulama oldu


“İnovatif ürünlerimiz, küresel iş ortaklarımız ve kapsamlı stratejimiz sayesinde Trend Micro, mobil alanda liderlik için çok iyi konumlandı. Sağladığımız mobil çözümlerdeki odağımız, kullanıcıların dijital yaşamda güvenli ve eğlenceli bir deneyim elde etmeleridir” diyen Trend Micro Küresel Tüketici Mobil Bölümü Başkanı Khoi Nguyen, “Mobil güvenliğe olan ilgimiz, birikimimiz ve şu anki başarımızla 2013 yılında üç haneli büyüme için çabalıyoruz. Yeni yılda Trend Micro Mobile Security’nin yeni sürümüyle harika bir başlangıç yaptığımızı bildirmekten mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun