Güvenlik 26 TEMMUZ 2010 / 12:58

Televizyon yayınları her yerde

İnternet üzerinden tüm yayınları izleyebilmeyi sağlayan "sihirli kutu" piyasaya sürüldü.

İnternet üzerinden tüm yayınları izleyebilmeyi sağlayan "sihirli kutu" piyasaya sürüldü.


Evdeki tüm görüntü ve ses kaynaklarının internet bağlantısı olan herhangi bir noktadan izleme imkanı veren Slingbox Solo, Best Buy'ın ardından Neotech tarafından da satışa sunuldu. Cihazla bilgisayarlar ve cep telefonlarından televizyon yayınları izlenebiliyor.

Ürün, bir kablo yayın alıcısı (Teledünya gibi), uydu alıcısı (Digiturk, D-Smart gibi), kamera ya da dijital video kaydediciden (DVR) gelen televizyon yayın akışını internet üzerinden izleyicinin bilgisayarına ya da cep telefonuna ulaştırıyor. Böylece tüketiciler, nerede olurlarsa olsunlar televizyon izleyebiliyor.

Slingbox Solo, 10 binin üzerinde popüler cihaz ve modeli destekliyor. Ev sinema sistemi, bilgisayarın ya da cep telefonunun ekranında beliren ve evdeki uzaktan kumandanın bire bir aynısı olan bir kumanda sistemiyle kontrol ediliyor. Tüketiciler, en sevdikleri programları herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ya da cep telefonlarını kullanarak internet üzerinden izleyebiliyorlar.

Türkiye pazarına ilk olarak Best Buy ile girmesinin ardından Neotech tarafından da satılacağı açıklanan Slingbox Solo'nun tavsiye edilen satış fiyatının 399 Lira olduğu belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun