Güvenlik 21 MART 2013 / 15:19

Teleperformance müşteri memnuniyetinden ödün vermiyor

Teleperformance, Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi (ISMS) gereksinimlerini tanımlayan tek uluslararası denetlenebilir standart olan ISO/IEC 27001 sertifikasını ve kredi kartıyla işlem yapan firmalar için kritik bir rol üstlenen PCI DSS sertifikasını aldı. 49 ülkede, 130 binden fazla çalışanıyla 66 dilde hizmet veren Teleperformance, 255’i aşkın çağrı merkezinde, yerel ve global müşterilerine sunduğu hizmet kalitesi ve güvenilirliğini uluslararası arenada en çok kabul gören uluslararası güvenlik sertifikaları ISO/IEC 27001 ve PCI DSS'i alarak bir kez daha kanıtladı.

Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi (ISMS) gereksinimlerini tanımlayan tek uluslararası denetlenebilir standart olan ISO/IEC 27001, kurumların risk yönetimi ve risk işleme planları, acil durum olay yönetimi prosedürleri ve iş devamlılığı planları hazırlamasını ve bu uygulamaları süreç boyunca kayıt altına almasını gerektiriyor. Bu sertifika, kurumlar için mükemmel bir güvenlik yaklaşımı ve yapısı oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda iş sürekliliği ve diğer güvenlik standartları için de sağlam bir altyapı sunuyor.

Küresel kredi kartı firmalarınca oluşturulan PCI DSS ise, kredi kartı verisi depolayan veya işleyen firmaların güvenli bir platform oluşturmaları için hazırlanmış yeni bir standart. Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı olarak bilinen PCI DSS, firmalara gizlilik ve güvenlik kurallarına uyma noktasında önemli bir taahhüt yüklediği için, kurumsal güvenlik teminatının da yapı taşlarından birini oluşturuyor.

Konuyu değerlendiren Teleperformance Türkiye Bilgi İşlem Sistemleri Güvenlik Direktörü Seval Demir, Teleperformance'ın güvenlik anlayışı ve uygulamalarına dair şunları söyledi:
"Hizmet kalitesi kadar önem verdiğimiz bir diğer konu da, Teleperformance olarak müşterilerimizin ve firmamızın bilgilerini korumak. Artık kurumların uluslararası bilgi güvenliği standartlarına sahip olmaları bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Bu gerçek, güvenlik odaklı çalışan Teleperformance olarak bizim için bir rekabet avantajı anlamına geliyor. Bu nedenle bilgi varlıklarına yönelik güvenlik uygulamalarını ve standartlarını çok ciddiye alıyoruz ve sistemlerimizi güncelleştirmek adına bu alandaki gelişmeleri sürekli takip ediyoruz."
ETİKETLER : Teleperformance
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun