Güvenlik 28 KASIM 2014 / 14:00

Syrian Electronic Army Şükran Günü mesajı verdi

Syrian Electronic Army adındaki bi grup bilgisayar korsanı, aralarında önemli medya kuruluşları ve markaların da olduğu birçok internet sitesine siber saldırılar düzenledi. 

Syrian Electronic Army adındaki bi grup bilgisayar korsanı, aralarında önemli medya kuruluşları ve markaların da olduğu birçok internet sitesine siber saldırılar düzenledi.Şükran Günü’ne özel olarak düzenlenen saldırılar, Twitter üzerinde paylaşılan ekran görüntüleri ile duyurulurken, siber saldırılardan New York Times, Independent, La Republica, Ferrari ve gibi medya kuruluşları ve şirketler etkilendi. Söz konusu siteler bir süre sonra normal yayın akışlarına dönerken, SEA saldırının ardından bilgi mesajı yayınlamayı da ihmal etmedi.Syrian Electronic Army,  Twitter üzerinden “Şükran Gününüz kutlu olsun. Umarım bizi özlememişsinizdir. Lütfen IŞİD’in sivillerden oluştuğunu belirtmekten vazgeçin” mesajını yayınlarken, saldırıya uğrayan şirketler ve medya kuruluşları herhangi bir veri kaybı yaşamadıklarını belirten açıklamalarda bulundular.

 
ETİKETLER : Syrian Electronic Army
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun