Güvenlik 24 NİSAN 2012 / 11:57

Symantec mobilde satın almalarla büyüyor

Symantec satın almalarla mobilde gelişiyor

Symantec mobil yazılım üreticisi Nukona’yı satın aldığını duyurdu. Şirket daha önce de mobil cihaz yönetimine olanak sağlayan Odyssey’i satın aldığını açıklamıştı.Son dönemde şirket çalışanlarının kendi mobil cihazlarını iş yerlerinde kullanma istekleri, özellikle büyük ölçekte şirketleri zor durumda bırakabiliyor. Bu durumlarda yaşanan güvenlik zafiyetlerinin önüne geçilmesi için güvenlik şirketleri önemli adımlar atıyor.

Symantec de iki mobil cihazlara yazılım üreten şirketi bünyesine kattığını duyurdu. Mart başında şirkete katılan Odyssey Yazılım, kullanıcıların SaaS (hizmet olarak yazılım) çözümlerininin mobil yönetimini sağlayan yazılımlar üretiyor. Symantec bu satın alma ile Android, Windows Phone 7 ve iOS için mobil cihaz yönetimi hizmeti sunmaya başladı.

Nukona ise iOS, Android ve HTML5 uygulamalarının koruması ve kontrolünü sağlayan yazılımlar üretiyor. Nukona kurumların, uygulama ve verilerini cihazların tamamını yönetmeden kolaylıkla dağıtma, güvence altına alma ve kontrol etmelerine olanak tanıyan yenilikçi bir yaklaşım sunuyor.

Nukona’yı bünyesine katan Symantec, kurumsal ve kişisel veri ayrımı sorununa kullanıcı deneyimini ya da uygulamaların benimsenmesini kısıtlamayacak şekilde çözüm sunabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun