Güvenlik 24 NİSAN 2012 / 11:57

Symantec mobilde satın almalarla büyüyor

Symantec satın almalarla mobilde gelişiyor

Symantec mobil yazılım üreticisi Nukona’yı satın aldığını duyurdu. Şirket daha önce de mobil cihaz yönetimine olanak sağlayan Odyssey’i satın aldığını açıklamıştı.Son dönemde şirket çalışanlarının kendi mobil cihazlarını iş yerlerinde kullanma istekleri, özellikle büyük ölçekte şirketleri zor durumda bırakabiliyor. Bu durumlarda yaşanan güvenlik zafiyetlerinin önüne geçilmesi için güvenlik şirketleri önemli adımlar atıyor.

Symantec de iki mobil cihazlara yazılım üreten şirketi bünyesine kattığını duyurdu. Mart başında şirkete katılan Odyssey Yazılım, kullanıcıların SaaS (hizmet olarak yazılım) çözümlerininin mobil yönetimini sağlayan yazılımlar üretiyor. Symantec bu satın alma ile Android, Windows Phone 7 ve iOS için mobil cihaz yönetimi hizmeti sunmaya başladı.

Nukona ise iOS, Android ve HTML5 uygulamalarının koruması ve kontrolünü sağlayan yazılımlar üretiyor. Nukona kurumların, uygulama ve verilerini cihazların tamamını yönetmeden kolaylıkla dağıtma, güvence altına alma ve kontrol etmelerine olanak tanıyan yenilikçi bir yaklaşım sunuyor.

Nukona’yı bünyesine katan Symantec, kurumsal ve kişisel veri ayrımı sorununa kullanıcı deneyimini ya da uygulamaların benimsenmesini kısıtlamayacak şekilde çözüm sunabilecek.