Güvenlik 26 OCAK 2012 / 15:15

Symantec: Anonymous kaynak kodlarımızı çaldı

Symantec: Anonymous kaynak kodlarımızı çaldı

Güvenlik şirketinden yapılan açıklamada, kullanıcıların bilgisayarlarındaki pcAnywhere yazılımını devre dışı bırakması istendi.Symantec, haklayıcı grubun Norton güvenlik ürünleri ve pcAnywhere uzaktan erişim programının kaynak kodlarını çaldığını doğruladı. Daha önce ‘Yama Tough’ takma adını kullanan Anonymous’a Hindistan’dan gönüllü olarak destek veren haklayıcı, Norton Antivirüs yazılımının tüm kaynak kodlarını açıklayabileceği tehdidinde bulunmuştu.

Şirkette yapılan açıklamada, Norton kullanıcılarının endişe etmemesi gerektiği, kaynak kodunun eski olması ve yıllar içinde gelliştirilen güvenlik yazılımı nedeniyle neredeyse risk olmadığı belirtildi. Yine de pcAnywhere yazılımının sistemlerde devre dışı bırakılması gerektiği bilgisi verildi.

Kullanıcıların güvenliği için geliştirmeleri yapılan pcAnywhere 12.5’in sistemlerde yüklü olduğundan emin olunması istendi.

Saldırılardan korunmak ve yazılımınızı güncellemek için http://www.symantec.com/connect/blogs/important-information-pcanywhere adresini kullanabilirsiniz.