Güvenlik 26 OCAK 2012 / 15:15

Symantec: Anonymous kaynak kodlarımızı çaldı

Symantec: Anonymous kaynak kodlarımızı çaldı

Güvenlik şirketinden yapılan açıklamada, kullanıcıların bilgisayarlarındaki pcAnywhere yazılımını devre dışı bırakması istendi.Symantec, haklayıcı grubun Norton güvenlik ürünleri ve pcAnywhere uzaktan erişim programının kaynak kodlarını çaldığını doğruladı. Daha önce ‘Yama Tough’ takma adını kullanan Anonymous’a Hindistan’dan gönüllü olarak destek veren haklayıcı, Norton Antivirüs yazılımının tüm kaynak kodlarını açıklayabileceği tehdidinde bulunmuştu.

Şirkette yapılan açıklamada, Norton kullanıcılarının endişe etmemesi gerektiği, kaynak kodunun eski olması ve yıllar içinde gelliştirilen güvenlik yazılımı nedeniyle neredeyse risk olmadığı belirtildi. Yine de pcAnywhere yazılımının sistemlerde devre dışı bırakılması gerektiği bilgisi verildi.

Kullanıcıların güvenliği için geliştirmeleri yapılan pcAnywhere 12.5’in sistemlerde yüklü olduğundan emin olunması istendi.

Saldırılardan korunmak ve yazılımınızı güncellemek için http://www.symantec.com/connect/blogs/important-information-pcanywhere adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun