Güvenlik 03 OCAK 2012 / 15:06

Suudi haklayıcılar İsraillilerin kredi kartı bilgilerini ortaya saçtı

Haklayıcı gruptan yapılan açıklamaya göre 400 bin, İsrailli yetkililere göre 14 bin kart bilgisi çalındı.Suudi internet korsanları, 400 bin İsraillinin kredi kartı ve kişisel bilgilerini çaldığını duyurdu. İsrail medyasında çıkan habere göre, kendilerine Grup-XP adını veren Suudi internet korsanları, İsrail'in önde gelen bir spor web sitesine saldırı düzenledi.

Saldırı sonucunda çalınan kredi kartı bilgileri yayınlandı. Grup yaptığı açıklamada, “İsrail kredi kartlarının tıpki Nijerya’daki kartlar gibi güvensiz ilan edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Güvenlik açığını doğrulayan Israil Kredi Kartları CEO’su Israel David, rakamın 400 bin değil, 14 bin ile sınırlı kaldığnı aktardı. Kartların bloke edildiğini dile getiren David, kontrolün ellerinde olduğunu 7 milyon kredi kartı bulunan İsraillilerin endişe edeceği bir şey olmadığını vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun