Güvenlik 29 ŞUBAT 2012 / 18:31

Sultanlar’ın güvenliği Cyberoam’a emanet

Sultanlar Pazarlama, çalışanlarının verimliliğini artırmak üzere internet ve ağ sistemlerinin korunması ve denetimi için Cyberoam CR 50ia UTM çözümünü tercih etti. Şirketleri ağ üzerinden gelebilecek her türlü tedide karşı koruyan Cyberoam UTM çözümleri, kapsamlı yönetim ve raporlama fonksiyonlarıyla sistem yöneticilerine kaynakları verimli kullanma imkanı tanıyor. Cyberoam’ın sunduğu ve doğrudan UTM cihazı üzerinde yer alan gelişmiş denetleme ve raporlama hizmetleri, web kaynaklarının kullanımı üzerinde kapsamlı bir kontrol sağlarken, yeni güvenlik kurallarının belirlenmesi konusunda sistem yöneticilerine yol gösteriyor. Bunun yanı sıra internet geniş bant kullanımı, en çok ziyaret siteler ve Google arama raporlar gibi rapor alt başlıkları, kullanıcıların çevrimiçi kullanım alışkanlıklarının denetim altında tutulmasına yardımcı oluyor.

Konuyla ilgili konuşan Sultanlar Pazarlama BT Departmanı Bölüm Başkanı Mustafa Biricik, iş sürekliliği açısından kritik öneme sahip olan bant genişliğini ihtiyaç duyulan alanlara yönlendirme amacında olduğunu belirtirken, Cyberoam UTM çözümü sayesinde tüm bu sistemlerin yönetimini artık tek bir merkezden, kullanıcı bazı olarak gerçekleştirebildiklerini söyledi.

Sözlerine spam mesajların zamanla iş devamlılığı açısından büyük bir soruna dönüştüğünü ekleyen Biricik, başlangıçtan beri en büyük sorunlardan birinin bu konu olduğunu ve önemli miktarda zaman kaybına yol açtığını söyledi. Ağ üzerinde gezen spam mesajların kaynak harcamak bir yana, spam mesajların organizasyon genelinde mesaj kirliliği yaratarak önemli mesajların arka planda kalmasına ve gözden kaçmasına sebep verdiğini belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun