Güvenlik 03 HAZİRAN 2011 / 11:47

Sony yine hacklendi, saldırganlar 'hiçbir zorlukla karşılaşmadıklarını' söyledi

Sony'ye bir darbe de SonyPictures.com adresinden geldi. Site hacklendi ve hackerlar hiçbir güvenlik önlemiyle karşılaşmadıklarını açıkladı.Sony gerçekten kötü bir yıl geçiriyor. Yaşanan doğal felaketlerin yaralarını sarmaya çalışan dev şirket, hacker saldırılarından başını kaldıramıyor. PSN’e yapılan saldırılar sonucunda 100 milyon kişinin hesabını çaldıran şirketin bu kez de SonyPictures.com’da yer alan 1 milyon kullanıcı bilgisini çaldırdığı ortaya çıktı.

Kendilerine LulzSec ismini veren hacker grubu, SonyPictures.com adresine girerek 1 milyondan fazla kullanıcı hesabını ele geçirdiğini açıkladı. Bunun yanında 75 bin müzik kodu ve 3,5 milyon kuponun bilgilerle birlikte çalındığı belirtildi.

Hacker grubu yaptığı açıklamada erişebildikleri tüm hesap bilgilerini kopyalayabilecek kaynakları olmadığını ancak binlerde kullanıcı bilgisinin de dahil olduğu verinin çalındığı vurgulandı.

“Hiçbir şifreleme yoktu”

İşin aslında daha da vahim olan tarafı grubun ifadesine göre, Sony Pictures’da yer alan bilgilerin sadece normal bir metin halinde tutulması oldu. Saldırganlar hiçbir zorlukla karşılaşmadıklarını duyurdu.

Hacker grubu son üç haftada Fox.com’un bir parçasını, Sonymusic.co.jp ve PBS.org’un birçok parçasını hacklemişti.

Sony hacker saldırıları nedeniyle 172 milyon dolar kaybedebileceğini açıklamıştı. Görünen o ki, Sony paradan çok daha fazlasını kaybediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun