Güvenlik 25 EYLÜL 2012 / 16:30

Sony'nin konsolu sahibini DNA'sından tanıyacak

Sony konsol güvenliğini DNA ile sağlayacak

Sanal ortamlarda güvenlik sorunları her geçen gün yeni bir boyut kazanırken, Sony yeni patent hamlesiyle bu soruna kalıcı bir çözüm üretmeyi amaçlıyor.Şirket, yüz tanıma, ses tanıma, DNA tanıma gibi birçok konuda patent başvurusunda bulunurken, bu sayede cihazlarda bulunan güvenlik sorunlarına kalıcı çözümler üretmeyi amaçlıyor. İnternette yayınlanan patent başvurusuna göre, başvuru yapılan patentlerin tümünü bir ürün için toplayarak yeni konsolunda kullanıcılarını oldukça değişik şekillerde tanıyabilecek, kimin kullandığını anlayarak konsolu ona göre özelleştirebilecek. Bu gelişmelerle birlikte Sony’nin yeni ürünü PlayStation 4, yüksek güvenlikli kullanıma olanak sağlayacak.

Şirketten konuyla ilgili net bir açıklama yapılmazken, Sony'nin yaptığı patent başvurusunun PDF dosyasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
eren 25 EYLÜL 2012 / 19:55 0 0
bi de dna veritabanımı eksik kaldı şimdi:)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun