Güvenlik 25 MAYIS 2011 / 10:04

Sony hem Yunanistan’da hem de Kanada'da saldırıya uğradı

Şirketin açıklamasına göre, Sony’nin Yunanistan’daki müzik sitesine kayıtlı 8 bin 500 kişinin kişisel bilgileri çalınmış olabilir. Ayrıca son gelen bilgilere göre Sony Ericsson’un Kanada'daki e-alışveriş sitesinin de saldırıya uğradığı ve 2 bin kişinin bilgilerine ulaşıldığı belirtildi.Sony adına açıklamada bulunan Shigenori Yoshida, saldırı sonucunda isim, telefon numarası ve e-posta adreslerinin çalışmış olabileceğini aktardı. Yoshida, kredi kartı bilgilerinin sızıntıdan etkilenmediğini vurguladı.

Sony, Pazar gününden bu yana Yunanistan’daki siteyi kapatmış, veri sızıntısı üzerinde çalışıyordu.

Sony Ericsson da saldırıya kurban gitti

Saldırganlar Sony’nin güvenlik açıklarını keşfettikçe yeni saldırılar düzenlemeyi sürdürüyor. Adeta ilginin başka yerde olmasını fırsat bilen hacker’lar, The Hacker News’un haberine göre, bu kez de Sony Ericsson’un Kanada e-alışveriş sitesine veri çalmak için saldırı düzenlendi.

Yaklaşık 2 bin kişinin e-posta, şifre ve isminin çalındığını doğrulayan Sony Ericsson Mobile, sitenin kapatıldığını duyurdu. Bunun yanında yapılan açıklamada saldırının gerçekleştirildiği sitenin Sony Ericsson sunucularına bağlı olmadığı vurgulandı.

Sony, bu yılın başında deprem ve tsunami felaketiyle uğraşırken yaklaşık 100 milyon kişinin veri sızıntısıyla karşı karşıya kaldı. Şirket veri sızıntısının yaralarını sarmak için bugüne kadar 170 milyon dolar harcadığını duyurdu. Ayrıca Sony bu mali yılın sonu olan Mart 2011’de 3,2 milyar dolarlık zarar öngördüğünü açıklamıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun