Güvenlik 03 OCAK 2014 / 11:16

Snapchat de yılbaşında haklandı

Fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat'ten 4.6 milyon kullanıcı bilgisi çaldı. Hacker grubu, kullanıcı isimleri ve telefon numaralarını SnapchatDB.info sitesinde indirilmeye hazır şekilde yükledi.Hacker’lar kulanıcı isimlerini ve telefon numaralarını son iki rakamı eksik şekilde  SnapchatDB.info sitesinde indirilmeye hazır olarak sundu. Site, aşırı trafik nedeniyle host sağlayıcısı tarafından erişime kapansa da, bir diğer adreste bilgiler yeniden erişime sunuldu.

Hacker grubu, sayfada yaptıkları açıklamada, "4.6 milyon kişinin telefon numarası ve kullanıcı adına erişeceksiniz. İnsanlar genelde Facebook ve Twitter hesaplarında da aynı kullanıcı adını kullandıkları için erişmek istediğiniz insanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz" ifadesini kullandı.

Gibson Security adlı Avustralyalı güvenlik şirketinin Snapchat’teki güvenlik açıklarıyla ilgili 25 Aralık’ta yayımladığı rapordaki uyarısının ardından gerçekleşen hack olayı ile ilgisini olmadığını twitter hesabından açıkladı. Hacker grubu ise Gibson Security'nin uyarısından faydalandıklarını belirtti.

 
YORUMLAR
alp 05 OCAK 2014 / 01:53 0 0
Yazınızda "haklandı" kelimesini kullandığınız için sizi canı gönülden tebrik ederim. Hortlak bir kelimeyi haklamış oldunuz. Yaygınlaşmasını dilerim. İyi çalışmalar, Esen kalın.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun