Güvenlik 15 NİSAN 2011 / 17:01

Skype, Android uygulamasındaki açığı kabul etti

Yapılan açıklamada Android cihazlara üçüncü parti uygulamalardan bulaşabilecek zararlı yazılımların telefonda depolanan Skype dosyalarına erişebildiği kabul edilirken gerekli çalışmaların yapıldığı belirtildi.Android Police sitesinin ortaya çıkardığı Android cihazlar için Skype uygulamasındaki güvenlik açığı kişisel bilgilerin zararlı yazılımlara karşı korumasız olduğunu ortaya koymuştu. (Detayları önceki haberimizde bulabilirsiniz.)

Konuyla ilgili açıklama gecikmedi ve Skype’ın telefonda depolanan dosyalarının çalınmaması için üçüncü parti uygulamalarla bulaşan zararlı yazılımlara dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Android için Skype uygulamasının zararlı yazılımlara karşı korunmasız olduğunun kabul edildiği açıklamada, gizliliğin Skype tarafından oldukça ciddiye alındığı ve kullanıcıları açıktan çabucak korumak için çalıştıkları ifade edildi.

Kullanıcıların kişisel bilgilerini koruyabilmesi için telefonlarına indirip yükleyecekleri uygulamaları tercih ederken dikkat edilmesi gerektiği uyarısı yapıldı.

Bir başka ifadeyle Android cihazında Skype bulunan kullanıcılar uygulamadan vazgeçmek istemiyorsa zararlı yazılımlara çok daha fazla dikkat etmeli.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun