Güvenlik 02 OCAK 2014 / 09:45

Skype'a siber saldırı

Suriyeli hacker'lar, Skype’ın Twitter, Facebook hesabı ve resmi blog sayfasını ele geçirdi.Yılın son gününde akşam saatlerinde dünya çapında etkili olan bir siber saldırı gerçekleştirildi. Kendilerini Suriye Siber Ordusu (Syrian Electronic Army) olarak tanıtan bir haklayıcı grup , Skype’ın resmi blog sayfasını haklayan  Suriye Siber Ordusu, Skype'ın,  Twitter ve Facebook hesaplarını da ele geçirdi.

Önce uyardılar

Skype'ın hesaplarını ele geçirmeden önce kullanıcıları uyaran hacker'lar, kendi twitter hesaplarından ‘Microsoft e-postalarını kullanmayın, bu mail hesaplarından izleniyorsunuz ve bilgileriniz hükümetlere satılıyor’ paylaşımında bulundu. Skype hesabıyla bu mesajı retweet ederek gerçekleştirilen saldırıyı kamuoyuyla paylaştı. Skype, blog hesabını kısa sürede geri alırken,  Twitter'da "Hesabımıza siber saldırı olmuştur, ancak kullanıcı bilgilerine sızıntı olmamıştır" paylaşımında bulundu.
ETİKETLER : skype Suriye Siber Ordusu
YORUMLAR
cerezlerim 03 OCAK 2014 / 23:41 0 0
siber saldırılar ülkemiz bazında evet tehdit olarak algılanmaktadır.. ancak yasal mı gayri yasal mı nasıl karar verebiliriz.. tabi ki etik kurallara uyulup uyulmadığına göre değerlendirilebilir arkadaşlar..
siber saldırı olgusunun ülkemiz bazında ne kadar önemsendiğini ve siber ordu kurmamıza kadar geçen süreci makale şeklinde http://bit.ly/1fTwL8Q adresindeki yazımda ifade etmeye çalıştım..
Uluslararası çaptaki siber suç oranlarının Norton firmasının araştırmasını yansıttığım http://bit.ly/1dNpHsL isimli yazımda anlattım.. umarım faydalanabilirsiniz çok teşekkürler..
http://cerezlerim.blogspot.com/