Güvenlik 02 OCAK 2014 / 09:45

Skype'a siber saldırı

Suriyeli hacker'lar, Skype’ın Twitter, Facebook hesabı ve resmi blog sayfasını ele geçirdi.Yılın son gününde akşam saatlerinde dünya çapında etkili olan bir siber saldırı gerçekleştirildi. Kendilerini Suriye Siber Ordusu (Syrian Electronic Army) olarak tanıtan bir haklayıcı grup , Skype’ın resmi blog sayfasını haklayan  Suriye Siber Ordusu, Skype'ın,  Twitter ve Facebook hesaplarını da ele geçirdi.

Önce uyardılar

Skype'ın hesaplarını ele geçirmeden önce kullanıcıları uyaran hacker'lar, kendi twitter hesaplarından ‘Microsoft e-postalarını kullanmayın, bu mail hesaplarından izleniyorsunuz ve bilgileriniz hükümetlere satılıyor’ paylaşımında bulundu. Skype hesabıyla bu mesajı retweet ederek gerçekleştirilen saldırıyı kamuoyuyla paylaştı. Skype, blog hesabını kısa sürede geri alırken,  Twitter'da "Hesabımıza siber saldırı olmuştur, ancak kullanıcı bilgilerine sızıntı olmamıştır" paylaşımında bulundu.
ETİKETLER : skype Suriye Siber Ordusu
YORUMLAR
cerezlerim 03 OCAK 2014 / 23:41 0 0
siber saldırılar ülkemiz bazında evet tehdit olarak algılanmaktadır.. ancak yasal mı gayri yasal mı nasıl karar verebiliriz.. tabi ki etik kurallara uyulup uyulmadığına göre değerlendirilebilir arkadaşlar..
siber saldırı olgusunun ülkemiz bazında ne kadar önemsendiğini ve siber ordu kurmamıza kadar geçen süreci makale şeklinde http://bit.ly/1fTwL8Q adresindeki yazımda ifade etmeye çalıştım..
Uluslararası çaptaki siber suç oranlarının Norton firmasının araştırmasını yansıttığım http://bit.ly/1dNpHsL isimli yazımda anlattım.. umarım faydalanabilirsiniz çok teşekkürler..
http://cerezlerim.blogspot.com/
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun