Güvenlik 03 HAZİRAN 2009 / 13:45

Siemens Enterprise Communications’dan müşteri buluşması

Siemens Enterprise Communications, “Meeting of open Minds” müşteri etkinliğini İstanbul’da gerçekleştirdi.

Siemens Enterprise Communications, “Meeting of open Minds” müşteri etkinliğini İstanbul’da gerçekleştirdi.


Siemens Enterprise Communications’ın küresel olarak düzenlenen “Meeting of open Minds” müşteri etkinliği, İstanbul Hilton Otel’de bugün gerçekleştirildi. Siemens Enterprise Communications yöneticileri ve uzmanlarının Siemens’in Open Standarts yaklaşımının birleşik haberleşmeye katkılarını aktardığı etkinlikte, Siemens’in müşteri deneyimleri de katılımcılarla paylaşıldı.


Siemens Enterprise Communications Türkiye Genel Müdürü Cem Devrim’in hoşgeldiniz konuşması ile başlayan etkinlikte, Siemens EnterpriseCommunications Teknoloji Satış Grup Yöneticisi Ayşe Yılmaz da, birleşik haberleşme için sundukları yeni nesil Open Scabe isimli ürün ailesi hakkında bilgi verdi.


Ses hizmetlerinin artık yönetilebilir hale geldiğini belirten Yılmaz, bu konuda Open Communications (açık iletişim) yaklaşımı stratejisinin de uçtan uca tüm çözümleri sağladığını belirtti. El cihazlarından ağ altyapısına kadar SIP teknolojisi ile çözüm sunduklarını dile getiren Yılmaz, “SIP tabanlı yapı ile istenilen SIP tabanlı cihazlar kullanılabilir” diye konuştu. Birleşik Haberleşme kapsamında dağınık lokasyonlarda birçok PBX yerine iki sunucu üzerine yapı kurduklarını ifade eden Yılmaz, bunun da yönetim anlamanda avantaj sağladığını belirtti.


Almanya’dan Siemens Enterprise Communications ürün Straejileri Müdürü Başkan Yardımcısı Juergen Brieskorn, da Simens olarak farklı ihtiyaçlara yönelik çözümleri ile sağladıkları olanakları dile getirdi. Etkinlikte ayrıca, Türk Telekom Satış Direktörü Aydın Çamlıbel, Acıbadem Sağlık Hizmetleri BT Müdürü Kemal Kaplan, Enterasys Networks Türkiye Genel Müdürü Tarkan Süalp ve IDC Orta Doğu ve Afrika Program Müdürü Richard Hurst da birer sunum yaptı.