Güvenlik 11 MAYIS 2015 / 13:04

Siber saldırılara karşı işletmeleri koruyor

Siber güvenlik ve tehdit istihbaratı firmalarından biri olan Fortinet, piyasaya sürdüğü yeni FortiGate Ağ Güvenlik Duvarları ve Geliştirilmiş FortiClient Endpoint çözümleriyle siber saldırılara karşı işletmeleri koruma altına alıyor.Yüksek performanslı siber güvenlik çözümleri sunan Fortinet, genişletilmiş Gelişmiş Tehdit Koruma sistemi sayesinde ağ üzerindeki herhangi bir güvenlik açığına karşı tehdit korumasını son kullanıcıdan veri merkezine kadar uçtan uca genişletiyor.

FortiClient çözümünde yapılan yeni geliştirmeler, sabit, lokal ve uzaktaki mobil cihazları her yerde Fortinet'in koruması altına alıyor. Ayrıca FortiGate 3000 serisine ait yüksek performanslı iki yeni güvenlik duvarı da, içerideki trafiği korumak ve ağ üzerinde ilerlemeye çalışan tehditleri engellemek için kullanıcılara sunuluyor.

İşletmelerin sıkça karşılaştığı, sınır güvenlik mekanizmalarını aşarak sisteme giriş yapabilen karmaşık tehditleri tespit ve bertaraf ediyor ve megabit'ten terabit'e kadar ölçeklenebilen bir güvenlik platformu üzerinden, küçük ofislerden büyük veri merkezlerine kadar, bulut altyapısı boyunca kapsamlı bir entegre koruma sistemi sunabilen tek ağ güvenlik şirketi olarak öne çıkıyor.

Günümüzde her geçen gün daha fazla karmaşıklaşan tehditler, ele geçirilen cihazlar aracılığıyla mevcut koruma mekanizmalarını aşarak sisteme giriş yaparken, büyük bölümü de sistem içinde oluşuyor. Tehditler ağ içine girdiği andan itibaren en değerli kurumsal ve kişisel bilgileri de risk altına sokuyor.

Fortinet’in duyurusunu yaptığı yeni FortiGate 3000D ve FortiGate 3100D Ağ Güvenlik Duvarları, mevcut sistemler içinde en üst sıralarda yer alıyor. Bu iki çözüm, FortiASIC ile desteklenen Fortinet'in efsanevi yüksek performansını ve bağlantı noktası yoğunluğunu artırırken, aynı zamanda piyasadaki hiçbir şirketin sunamadığı dahili ağ görünürlüğünü ve korumasını sağlıyor.

Fortinet Pazarlama Ürünleri Başkan Yardımcısı John Maddison, “Bugün şirketler, yalnızca Fortinet'in sunduğu kapsamlı siber güvenlik platformuyla son kullanıcılarını, bulut sistemlerini ve veri merkezlerini aynı anda ve uçtan uca koruyabiliyorlar. Halihazırda ATP sistemine dahil olan FortiGate ve FortiMail'e ek olarak sunduğumuz FortiClient, güvenlik sektöründeki büyük bir güvenlik boşluğunu daha kapamak üzere işletmelere sunuluyor.” dedi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun