Güvenlik 21 ARALIK 2012 / 11:50

Siber korsanların son numarası: Sahte GSM faturaları

Siber korsanların son numarası: Sahte GSM faturaları

Bilgisayar ve mobil cihaz kullanıcılarını dolandırmak adına her geçen gün yeni bir yöntem geliştiren siber korsanlar, şimdi de sahte e-fatura düzenleme yoluna başvurdular. 

Korsanlar, bilgisayar kullanıcılarına ait isim, e-posta, fatura ve kargo adresleri, telefon numaraları ve hatta kredi kartlarının bilgilerini kolaylıkla ele geçirebiliyor. Son olarak "pdf görünümlü .exe uzantılı sahte e-faturaları" hazırlayan korsanlar, bu zararlı yazılımlar yoluyla kullanıcıları dolandırabiliyorlar.

Konuyla ilgili konuşan ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu kolay yoldan para kazanma yolunu seçenlerin son zamanlarda kullanıcılara pdf gibi görünen .exe uzantılı e-fatura gönderdiklerini belirtti. Akkoyunlu, sahte e-faturalardan korunmanın en etkili yöntemin, tanımadık e-posta adreslerinden gelen .exe uzantılı e-faturaları açmamak ve güncel bir anti-virüs yazılımına sahip olmak olduğunu belirtti.
ETİKETLER : ESET sahte e-fatura
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun